Līvānos jauniešus mudina izglītoties

Līvāni nākamgad būs Jauniešu galvaspilsēta. Lai godam nestu šo titulu, novadā jau šogad tiek organizēti liela mēroga pasākumi, kas veltīti jauniešiem. Nupat Līvānos norisinājies Jauniešu iespēju festivāls.

Muzikāli priekšnesumi, diskusijas, radoša darbošanās un izzinošas aktivitātes – tas viss bija pieejams Jauniešu iespēju festivālā Līvānos. Pasākums tika organizēts, lai veicinātu jauniešu informētību par viņiem pieejamajām izglītības un sevis pilnveidošanas iespējām. Līvānu novada MJIC “Kvartāls” vadītāja Marija Driksna: “Galvenais mērķis bija stāstīt jauniešiem par dažādām iespējām, un mēs to padalījām pa reģioniem – par iespējām Līvānos, Latgalē, Latvijā un Eiropā, un varbūt pat tālāk. Par iespējām, kas ir interešu izglītībā, iespējām par ceļošanu, par izglītību, par zaļo dzīvošanu, par tik daudz ko, ka nevar visu izstāstīt, bet iespējas, iespējas un vēlreiz iespējas.”

Jaunieši varēja apmeklēt teju 20 informatīvās teltis, katrā no tām savu piedāvājumu prezentēja dažādas jauniešu organizācijas, biedrības, mācību iestādes un citas institūcijas. “Latvijas valsts meži” Meža izziņas projektu vadītāja Klinta Lāce: “Šodien “Latvijas valsts meži” ir atveduši iespēju iepazīt mežu un paskatīties no citas puses, kādas mums nepieciešamas zināšanas. Tas nav tikai zināt kokaugu, kā tas izskatās, bet arī matemātika, orientēšanās, fizika... Un to visu mēs parādām tādā atraktīvā veidā.”

Ļoti liela apmeklētāju interese bija par Valsts robežsardzes dienesta suņu paraugdemonstrējumiem. Valsts robežsardze ne tikai rādīja, ko prot speciāli apmācītie suņi, bet arī stāstīja jauniešiem par robežsardzes funkcijām un darba ikdienu, kā arī par iespējām studēt Valsts robežsardzes koledžā. Lai kļūtu par robežsargu, ir jāatbilst vairākiem kritērijiem. Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieka palīdze Inga Bēķe saka: “Noteikti ir jābūt 18 gadus veciem, tātad vidusskolas skolēniem, kam ir nokārtoti eksāmeni gan latviešu valodā, gan angļu valodā. Vidējai atzīmei ir jābūt vairāk par četrām ballēm. Viņiem ir jābūt fiziski attīstītiem, ir jākārto sporta normatīvi, kas ir noteikti Ministru kabineta noteikumos. Protams, apsveicami arī ir svešvalodu zināšanas. Svarīgais ir veselības stāvoklis, jo mēs uzņemam dienestā cilvēkus, kas ir fiziski gatavi, fizioloģiski spēcīgi, atbilst noteiktām prasībām.”

Vēl jaunieši varēja iepazīt projektu “Esi līderis”, kas palīdz dalībniekiem atklāj viņu stiprās puses un tās attīstīt. “Mēs šodien piedāvājam jauniešiem iegūt un apzināt savas prasmes, izpētīt sevi, kļūt jaudīgākiem un veidot mērķtiecīgi savu karjeru, virzīties uz to, jo karjera ir visa mūža garumā. Izglītība, attīstība, pilnveidošanās – tas ir tas, ko mēs piedāvājam šodien jauniešiem,” saka “Esi līderis” projektu vadītāja Sandra Magrina.

Ar šo pasākumu Līvāni gatavojas nākamajam gadam, kad sevi būs jāpierāda kā “Jauniešu galvaspilsētu 2024”.