Limbažu stadionā noslēgušies apjomīgi labiekārtošanas darbi

Limbažos noslēgusies pilsētas stadiona pārbūve un labiekārtošana. Darbi aizsākās pirms trim gadiem, un noritēja vairākos posmos, vispirms nomainot skrejceļu segumu, pārbūvējot tāllēkšanas bedres, arī diska mešanas un lodes grūšanas laukumus. Pagājušajā rudenī atklāšanu jau piedzīvoja minifutbola laukums, un Olimpiskā centra “Limbaži” valdes priekšsēdētāja Baiba Martinsone stāsta, ka nu stadions ieguvis vēl vairākus nozīmīgus papildinājumus. “Mums bija viens tenisa laukums, tagad ir divi, plus viens multifunkcionāls, kur var spēlēt gan tenisu gan volejbolu. Mums ir atkal tribīnes, ir futbola laukums ar mākslīgo segumu, mums ir 3x3 basketbola grozs. Var nākt cilvēki ar ļoti dažādām interesēm. Teniss, basketbols, volejbols, vieglatlētika, futbols - šeit ikviens var atrast sev piemērotu nodarbošanos.” 

Stadiona apsaimniekotāji atzīst - cilvēki to tiešām arī novērtē un izmanto. Līdztekus organizētām aktivitātēm - nometnēm, futbola, basketbola, tenisa turnīriem, labiekārtoto sporta infrastruktūru izmanto arī tie, kas vienkārši vēlas pasportot. Īpaši iecienīts ir jaunais basketbola laukums. “Es braukšu uz darbu ap astoņiem, tur jau kāds mētās bumbu, es braukšu uz darbu pēc pieciem, un tur atkal mētā bumbu. Tā visu laiku,” novērojusi Baiba Martinsone. Darbus stadionā veica vietējais uzņēmums “Limbažu ceļi”. Tā vadītājs Andis Zaļaiskalns stāsta, ka arī paša mazdēls ļoti gaidījis, kad varēs izmēģināt jauno basketbola laukumu. ”Viņš mani visu laiku tirdīja - opi, kad būs? Es saku - tur jau viens laukumiņš ir nodots, nāc. Viņš - nē, tur lielie neļauj. Tad nu teicu, lai seko līdzi, kā darbi sokas. Pēc laika viņš saka - segums jau ir uzlikts, kad būs grozi? Parādījās grozi, tad uzreiz bija jautājums - vai mēs drīkstam? Es teicu - jā, tagad drīkstat.”

Protams, vieni no aktīvākajiem stadiona lietotājiem ir novada sporta skolas audzēkņi. Skolas direktore Diāna Zaļupe atzīst, ka Limbaži kā treniņu vieta bijusi iecienīta vienmēr, un jaunā infrastruktūra šo pieprasījumu tikai veicinās. ”Mums ir ideāli apstākļi, viss kompakti - pilsēta, sporta bāzes ir vienuviet, ezers. Daudz kur tā nav. Varam visu nodrošināt, un šis serviss ļoti apmierina. Protams, sporta skolai par stadionu ir ļoti liels prieks, jo tagad varam āra treniņus aizvadīt daudz ilgāk rudenī un ātrāk sākt pavasarī. Varam trenēties ne tikai telpās, bet svaigā gaisā, un to novērtē arī bērni. Laukumi ir pilni. Mums tiešām ir prieks par šo objektu.”

Sportistu ērtībām stadiona teritorijā uzstādītas konteinertipa ģērbtuves ar dušām. Iekārtota arī vieta inventāra glabāšanai. Vēl norit darbs pie sportistu dienesta viesnīcas atjaunošanas. Ēka jau ir nosiltināta, nomainīti logi un radiatori, pārbūvēta ventilācijas sistēma, uz jumta uzstādīti saules paneļi. “Pašlaik noslēguma fāzē ir projekta izstrāde par iekšdarbu veikšanu. Arī būvvaldē ir jau iesniegts saskaņošanai, un tad mēs varam cerēt uz iepirkumu būvniecībai un tad jau uz pašu būvniecību. Tad arī šī ēka būs pavisam skaista ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses,” teic Baiba Martinsone.

Kopējās stadiona labiekārtošanas izmaksas ir 1 649 043 EUR. Projekta īstenošanai iegūts aizņēmums Valsts kasē, ieguldīti arī pašvaldības budžeta līdzekļi.#SIF_MAF2023