Leilai pirmdzimtais – 30 kilogramus smags kamielēns

6. jūnijā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā pasaulē nāca kamieļu dāmas Leilas pirmdzimtais – 30 kilogramus smags kamielēns.

Zoodārza apmeklētāji mammas rūpes varēja novērot klātienē – mazulis jau pāris minūtes pēc dzimšanas izrādīja centienus celties, saņemot mammas palīdzību. Pagāja tikai pāris stundas, līdz mazulis pilnvērtīgai balansēja uz visām četrām kājām. Puika vienmēr atradās ciešā mammas uzraudzībā. Mātes saucieni par Leitas un Niselinska pēcnācēja ierašanos pasaulē informēja tā brīža zoodārza apmeklētājus.

Leilai šis ir pirmais pēcnācējs, taču barošanas process, kā arī aprūpe rit veiksmīgi. Mazulis aptuveni pusotru gadu barosies ar mātes pienu, ik dienu pieņemoties svarā. 

Pirmajā nedēļā mātīte ar mazuli, ļaujot abiem mierīgi atgūt spēkus, atdalīja no pārējiem kamieļu mājas iemītniekiem un apmeklētājiem nebija redzama. Nu gan kamieļu mamma, gan kamielēns izbauda pusdienlaika sauli, mazulim pētot apkārtni un izkustinot kājas lēciena solī.

Kamieļu mazuli mamma iznēsā 13 mēnešus, mazuļiem dzimstot ik pēc diviem līdz trim gadiem. Pagājušā gada 30. martā kamieļu dāmai Vasarai dzimusī Mrija ir teju sasniegusi pieauguša kamieļa izmērus, taču ieskatoties vērīgāk, redzams, ka tā ir mazākā starp lielajiem. Kamieļi dzimumgatavību sasniedz trīs līdz piecu gadu vecumā, un tad arī pamet gādīgās mammas sānu. 
Foto: Rīgas zooloģiskais dārzs