Latvijas ziemas čempionāts airēšanā. Laivu vietā – trenažieri

Jelgavā aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts airēšanā. Ziemas čempionātā laivu vietā sportisti izmanto “Concept2” trenažierus. Sacensībās piedalījās ap 160 sportistu, no kuriem labākie 2000 metru distanci veica nedaudz vairāk kā sešās minūtēs.

Airēšanu var uzskatīt par vasaras spota veidu, tomēr sacensības notiek arī ziemā, vien laivas vietā ir trenažieris “Concept 2”, ar kuru tāpat kā vasarā jānoairē savai vecuma grupai atbilstošs attālums: 500 metri, 1000 vai 2000 metri. “Es teikšu, ka mentāli uz trenažieriem ir grūtāk, bet fiziski drusciņ vieglāk. Uz ūdens es pārsvarā startēju divniekā, bet šeit vienam pašam jācīnās,” saka sacensību dalībnieks no Jelgavas bērnu un jauniešu sporta skolas U19 grupā Emīls Niks Donovs.

Emīlam Nikam U19 grupā izdevās 2000 metus noairēt 6:10, 9 , kas izrādījās pietiekami, lai sasniegtu vislabāko rezultātu savā vecuma grupā, atstātu aiz sevis savu pārinieku divnieku laivu klasē. Veiksmīgs starts vieglā svara sieviešu gupā arī daugavpilietei Anastasijai Germanei, kurai airēšana uz trenažiera šķitusi vieglākā. “Tāpēc, ka starts bija pulksten vienos, nevis sešos, kā bija agrāk. Man bija vairāk enerģijas,” saka Anastasija Germane sacensību dalībniece no Daugavpils sporta skolas.

Sporta centrā, kur notiek ziemas čempionāts, valda pamatīgs troksnis. Līdzi tiek justs ikvienam, arī pamudinājumi un uzmundrinājuma vārdi tiek saukti visiem. “Noskaņojums ir tāds jautrīgs. Konkurence nav tik liela, bet būs ļoti grūti. Es šajā grupā esmu pirmoreiz,” saka sacensību dalībnieks no Jelgavas bērnu un jauniešu sporta skolas U19 grupā Ņikita Kolosovs.

Murjāņu sporta ģimnāzijas Jūrmalas filiāles trenere Elita Krūmiņa ReTV stāsta, ka šoreiz no viņu skolas čempionātā piedalās mazāk skolēnu, jo daudzi slimojot. Airēšanai uz trenažieriem esot būtiska nozīme, jo vasaras Latvijā ir pārāk īsas. “Airēšanas kustība ir fiziskā sagatavotība, jo strādā fakiski visas muskuļu grupas. Nav jau tās pašas sajūtas, kas uz ūdens, bet kustība ir ļoti līdzīga.”

JBJSS airēšanas trenere Agita Puriņa: “Gadus divdesmit mēs šo darām arvien lielākā un kuplākā skaitā, un tas arī bērniem ir kā motivācija ziemā trenēties kārtīgi, jo ik pa laikam ir šīs ziemas sacensības, kur viņš savu fizisko sagatavotību var ļoti smuki pārbaudīt.”

Latvijas čempionātā ziemas airēšanā 15 grupās piedalījās ap 160 dalībnieku.