“Latvijas sakrālais mantojums” uzsāk savu 3. sezonu

Kanālā ReTV gaidāma jaunā raidījuma “Latvijas sakrālais mantojums” sezona, lai laika periodā no 31.augustam līdz pat decembra vidum demonstrētu jaunu stāstu sēriju, saviem skatītājiem atklājot Latvijas dievnamu vēsturi un to unikalitāti cauri gadsimtiem 16. raidījumu sērijās. Pirmās sērijas pirmizrāde kanālā ReTV jau ceturtdien, 31.augustā,  plkst. 19.25!

Dokumentālo stāstu ciklā atklāsim ne tikai senos baznīcu stāstus, sakrālās mākslas vērtības un artefaktus, bet ieskatīsimies arī Latvijas vēsturisko ērģeļu svētkos, kas savu autentiskumu cauri gadsimtiem spējušas saglabāt līdz pat šodienai.

Dokumentālais raidījums “Latvijas sakrālais mantojums” jaunajā sezonā skatītājus pārsteigs ar jauniem stāstiem parādot skanošākos, krāšņākos un neparastākos dievnamus visā Latvijā trīs vadošajās konfesijās. Sadarbībā ar ekspertiem vēsturē, mākslas vēsturē, mūzikā un arhitektūrā skatītāji varēs izsekot sakrālā mantojuma gaitu cauri gadsimtiem, kā arī novērtēt Latvijas dievnamu unikalitāti Latvijas, Eiropas un pasaules kontekstā, kā arī iepazīt Latvijas dievnamu unikālās vēsturiskās ērģeles.

 Latvijas situācija Eiropas un pasaules kontekstā ir unikāla, jo, neskatoties uz reliģisko konfesiju dažādību, kristīgā sabiedrība Latvijā ir vienota. Projekta gaitā ikvienam būs iespēja iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu pavisam no cita skatu punkta – caur mākslu un kultūrvēsturi. 

“Latvijas sakrālais mantojums” veltīts visiem tiem, kuri interesējas par Latvijas kultūrvēsturi un kurus interesē vēl neizzinātas tūrisma iespējas. 

Pirmās sērijas pirmizrāde plānota jau 31.augustā (ceturtdien) kanālā ReTV plkst. 19.25!

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par projekta saturu atbild tā autors Zemgales Reģionālā televīzija.