Latvijai jauns pasaules rekords

Ar labāko spēkavīru dalību Ogrē aizvadītas tradicionālās Spēkavīru dienas. Šogad starp vairākiem Latvijas rekordiem “lauzts” pasaules rekords, spēki izmēģināti arī 100 tonnu smaga treilera vilkšanā. 

Aizvadītās dienas atkal bija vasarīgi karstas un sutīgas, bet, spītējot karstumam, spēkavīrs Jānis Ilgavižs uzstādījis jaunu pasaules rekordu “trap - bar” stieņa vilkšanā. Viņa kontā šī gan ir jau septītā reize kopš 2017. gada, kad tiek “lauzts” rekords. Šoreiz pacelti 415 kilogrami. Viņš stāsta: “Patiesībā jau bija pārliecība, ka būs. Treniņos esmu patiesībā cēlis arī bišķīt vairāk. Bet saku – tie ir treniņi, kad ir ideāli apstākļi, kad tu atnāc uz treniņu, stundas laikā pacel, viss. Šeit četras stundas gaidi, tad tikai cel. Tādā ziņā pat treniņā arī vajag pacelt nedaudz vairāk tieši pārliecībai. Un sacensībās zini, ka noteikti būs.”

Ogrē aizvadīta Spēkavīru rekordu diena, kur 13 atlēti centās uzstādīt jaunus Latvijas rekordus sešās disciplīnās. Lai gan ogrēnieša Agra Kazeļņika rekords vikingpresē tika pārspēts, spēkavīrs neslēpj gandarījumu par konkurentiem. Agris smejot saka: “Tagad var iet pensijā. Sacensībās ir uzstādīti daudzi rekordi, un es ar viņiem esmu lepns – ar latviešu sportistiem. Es viņiem novēlu tikai veiksmi, bez traumām galvenais, trenēties pareizi un visur. Jaunā paaudze varētu sākt pamazām nodarboties ar sportu, bet ne jau uzreiz spēkavīros nākt. Spēkavīros ir drusku jābūt jau bāzei. Un no sākuma jābūt trenažieru zālē, jāpārbauda veselības stāvoklis, kāds ir mugurkauls, kāda ir sirds, kādi asinsvadi ir, lai nesanāk “čēpē”.”

Pasākuma apmeklētāju ovācijas izpelnījās spēkavīru centieni vilkt 100 tonnas smagu treileri ar piekabi, uz kuras novietots arī demolātors. Spēkavīru pieredzē šāds paraugdemonstrējums tika veikts pirmo reizi un līdz ar to neiztika arī bez papildspēkiem. “Sākumā jau likās, ka neizkustināsim. Bet, kad saņēmāmies, tad jau aizgāja. Un jutu jau, ka mašīna iet , tad jau tas viss palika krietni vieglāk. Gribasspēks palīdzeja, spītība,” saka spēkavīri no Kuldīgas un Ogres Valentīns Klevinskis Māris Krievelis.

Spēkavīri ReTV atzīst, ir gandarījums, jo Latvijas vārds atkal ierakstīts pasaules rekordu grāmatā, kā arī izbaudīts liels skatītāju atbalsts. 

Spēkavīru dienās Ogrē piedalījās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Ukrainas. 


#SIF_MAF2023