Krēslu ļodzīšanās Ķekavas domē

Vakar vakarā domes ārkārtas sēdē, 16 Ķekavas novada deputātiem balsojot “par”, no amata tika atbrīvots priekšsēdētāja otrais vietnieks, pagaidām vakanci atstājot brīvu. Kā galvenais iemesls minēts pārāk ilga apdomāšanās un nevēlēšanās pieņemt ātrus lēmumus būvniecības projektiem un lieliem pirkumiem. Šī paša iemesla dēļ uzsākta rotācija Attīstības komitejā. 

Amatu krēslu ļodzīšana Ķekavas novada domei bijusi raksturīga visos sasaukumos. Dažos sasaukumos priekšsēdētāji un vietnieki no amata atbrīvoti pat vairākas reizes, bet parasti pieprasījumus iesnieguši opozīcijas deputāti. Šoreiz pieprasījumu par domes 2. priekšsēdētāja vietnieka Valta Varika atbrīvošanu no amata iesniedza deviņi pozīcijas deputāti. Ķekavas novada domes priekšsēdētāja 3. vietnieks Gatis Līcis: “Vislielākā pretestība jebkādai attīstībai ir no bijušajiem priekšsēdētājiem. Šeit pie galda sēdošie ir divi bijušie priekšsēdētāji, kuri grib saglabāt visu, kā ir. Kā es reizēm ironiski saku, grib saglabāt Ķekavas kolhozu. Neko nemainīt, bet – diemžēl vai par laimi – mūsu novads attīstās, attīstās neatgriezeniski.”

Viens no kādreizējiem novada priekšsēdētājiem ir šajā sasaukumā par otro vietnieku ievēlētais Valts Variks no “Vidzemes partijas”, kuram tagad tiek pārmesta gan kavēšanās ar sporta halles izbūvi pie Ķekavas vidusskolas, gan piepūšamā futbola laukuma neesamība, gan arī Baldones sanatorijas pārņemšanas pašvaldības īpašumā kavēšana. Variks: “Ir vairāki jautājumi, kuros nav iespējams gūt konkrētas atbildes par saimnieciskiem lēmumiem, par juridiskiem pamatojumiem. Es domāju, ka tuvākajā laikā varētu sagaidīt kaut kādus lielus pirkumus, lielas būves.”

Ārkārtas domes sēdē diskusiju nebija daudz. Kā viens no pozīcijas argumentiem, kāpēc 1,5 gadu pirms vēlēšanām Variks pēkšņi kļuvis par traucēkli, tika minēta paaudžu maiņa, kas attiecoties nevis uz pasē norādīto vecumu, bet politikā pavadītajiem gadiem. Ķekavas novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Andris Vītols: “Pienāca situācija, kad zināmā mērā iestājās stagnācija. Šādā veidā mēs to varam izkustināt jeb, kā kolēģis teica, sapurināt.”

Ar 16 balsīm “par”, divām “pret” un pašam Varikam nebalsojot, viņš no amata tika atbrīvots. Otrā vietnieka vietu pagaidām atstājot vakantu. Ārkārtas sēdē no vietas Attīstības komitejā atteicās Voldemārs Pozņaks no Latvijas Zemnieku savienības, to atdodot savam partijas biedram Aigaram Vītolam, kurš iepriekšējā sasaukumā atkāpās no domes priekšsēdētāja 1. vietnieka amata saistībā ar uzsākto kriminālvajāšanu par iespējamo kukuļa pieprasīšanu. Komitejas vadītāju domes sēdē nomainīt nevar, bet no neoficiālas informācijas ReTV zināms, ka, iespējams, Aigars Vītols varētu ieņemt pašreizējās komitejas vadītājas – ilggdējās Baldones novada domes priekšsēdētājas Karīnas Putniņas vietu –, kura, kā pati bilst, aktīvi iebilstot pret nesaimnieciskiem pasākumiem. Tostarp Baldones sanatorijas iegādi. Putniņa: “Lai šo teritoriju iegādātos, ir jābūt gan juridiskam, gan saimnieciskam pamatojumam, ne tikai, kā teica Imants Ziedonis: “Lēksim bedrē, lēksim bedrē, redzēs, kas mūs arā vilks.””

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko: “Iespējams, ka attīstības komitejas balsojums būs tāds, ka tiks izraudzīts cits komitejas vadītājs. Jā, bet tas ir komitejas kompetencē.”

Šajā sasaukumā Ķekavas novada domē ievēlēti deputāti no piecām partijām un vienas partiju apvienības.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023