Katru gadu iestādīt dārziņā ko jaunu

Šis ir jau otrais gads, kad Valmieras novadā tiek rīkota akcija “Tavs ieguldījums ainavā”. Astoņās dažādās kategorijās iedzīvotāji varēja sūtīt pieteikumus, lai dalītos ar iekoptu dārzu, pagalmu, balkonu un citām iekoptām teritorijām.

“Siliņu” mājas saimnieki Aigars un Inese Kurpnieki dalās ar savu novada daiļdārzu, kur saimniece Inese čakli saimnieko puķu dobēs, bet saimnieks Aigars ir atbildīgs par teritorijā augošajiem kokiem. Viņš pauž, ka visi iestādītie koki ir viņam mīļi, tomēr veimutpriede, čūskegle un daiļais pīlādzis ir koki, kas saimniekam tīk vislabāk. Mājas teritorijā ir arī koki, kas stādīti par godu bērniem, mazbērniem. Starp tiem aug arī milzīgais Mandžūrijas riekstkoks, kas noteikti nepaliek nepamanīts. Dārzu papildina arī nesen stādīti koki –10 himalaju bērzi. 

Ik gadu pagalmu papildina kāds jauns stāds. “Pamazām. Katru gadu kaut ko gribam papildināt. Lai interesantāk būtu, tad katru gadu kaut ko jaunu iestādām. Man ir sava klade, tad es visu pierakstu, arī nosaukumus. Tad man atkal interesanti pāršķirstīt, kas ir nopirkts, visas šķirnes pierakstu. Nu, tā mazliet aizrāvušies esam savam priekam. Puķu stādus nesaskaitīju, bet kokus Aigars saskaitīja. Kokus es apmēram skaitīju no 120-150. Ja vēl tos krūmus dekoratīvos pieskaita klāt, tad visi divsimt varētu būt. Hortenzijas, es zinu, mums ir kādas 16, bet puķes pie 100 noteikti. Ja ne vairāk,” stāsta “Siliņu” mājas saimnieki. Saimniece Inese arī atklāj, ka viņai liels prieks par cīrulīti - dzelteniem ziediem pildītu puķi, kas priecē visu vasaru. Tāpat šajā sētā aug vēl rudbekijas, lobēlijas, gazānijas un dažādas citas puķes, pārsvarā ziemcietes.

Kategorijā “uzņēmēji vietradei” pieteikts Armands Raitums, kurš dalās iecerēs un plānos par teritorijas iekopšanas darbiem. Pavisam drīz jau plānots uzņemt apmeklētājus, kuri mēro dažādus ceļus ar kemperiem. Viņus priecēs jauna kemperu novietne blakus upei. Plānota vieta 14 kemperiem. Taču bez tā ir vēl dažādi plāni un arī jau īstenoti projekti apmeklētājiem. 

Makšķerniekiem ir arī sagatavota āra virtuve un nakšņošanas iespējas turpat pie upes. Ir mājiņa, kurā ir divas istabas. Katrā sešas guļvietas, kas paredzētas makšķerētāju kompānijai, lai pēc izbrauciena ar laivām varētu arī kārtīgi atpūsties. Un kāda neierasta atpūtas vieta šajā teritorijā ir arī peldošā pirts, kur baudīt upes plūsmu un dabas mieru. 


#SIF_MAF2023 | Foto: Freepik; ilustratīvs