Jumpravā atjaunoto estrādi atklāj “Jumprava”

Lai pagasti neizzustu, līdzās skolai jābūt kultūrai, stiprinot latvisko identitāti. Ar šādiem vārdiem atklāta atjaunotā Jumpravas brīvdabas estrāde. Vietējie pagasta ļaudis šo notikumu gaidījuši vairākus gadus, kopš estrāde apmeklētājiem tika slēgta. Notikums nosvinēts, kā saka vietējie, ar “savējiem” – grupu “Jumprava”.  

Ar grupu “Jumprava” Lavijā uzaugusi vesela paaudze. Tomēr ne visi zina, ka atstoņdesmito gadu sākumā grupas nosaukums tika izgūts no apdzīvotas vietas – Jumpravas tagadējā Ogres novadā. Un simboliski tieši ar šo grupu aizvadītās nedēļas nogalē Jumpravā atklāta atjaunotā brīvdabas estrāde. 

Grupas “Jumprava” dalībnieki ReTV atzīst, lai gan daudz kas ir mainījies, nostalģija vēl joprojām ir, jo tieši Jumpravas kultūras namā veidojusies grupa, kas vēl šodien koncertos pulcē simtiem fanu un atbalstītāju. Mūziķi ReTV skaidro, ko viņiem nozīmē Jumpravas pagasts. “Šī vieta, protams, izcelsme. Mēs esam no šejienes nākuši. Nu, labi, neesam ne dzimuši, ne auguši te. Bet te mēs sākam kopā muzicēt. Šī vieta ir mūsu panākumu atslēga, saka grupas “Jumprava” dalībnieki Aigars Grāvers un Aigars Krēsla. “Toreiz cilvēki daudz negāja uz koncertiem kā tagad. Tagad es te skatos, viss būs pilns.”

Jumpravas pagasta pārvaldes vadītājs ReTV atklāj, ka jumpravieši estrādes atjaunošanu gaidīja astoņus gadus, tāpēc atklāšanas diena šķiet vēl īpašāka. Jumpravas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Samsons: “Tikai prieks man liekas šodien acīs. Ļoti, ļoti liels paldies iedzīvotājiem. Daudzi neticīgie bija, ko es vienmēr mēģinu teikt. Netici kādu brīdi, bet tad, kad būs rezultāts, tad maini domas. Un tā arī šodien noticis, jā.”

Līdz ar estrādes rekonstrukciju labiekārtota estrādes teritorija, skatītāju sēdvietas, kā arī izbūvētas pastaigu takas un atjaunots asfalta segums. 


#SIF_MAF2023