Jēkabpilī kapos izdemolēti trīs padomju virsnieku pieminekļi

Aizvadītās nedēļas nogalē Jēkabpilī Varoņu ielas Brāļu kapos noticis vandalisms. Iedzīvotāji sociālajos medijos publicēja fotogrāfijas, kurās redzamas vandalisma sekas, un pauda sašutumu par šādu rīcību. Izdemolēti arī pieminekļi virs to trīs padomju virsnieku atdusas vietām, kuru mirstīgās atliekas pērn tika pārapbedītas no kādreizējā lielgabala postamenta atrašanās vietas.

Kolēģiem no Vidusdaugavas televīzijas filmēšanas brīdī jau bija sākti sakopšanas darbi – pieminekļi un plāksnes jau bija saliktas vietā. Valsts policijā informē, ka ir uzsākts kriminālprocess par kapu apgānīšanu. Iespējamās vainīgās personas vēl nav noskaidrotas, turpinās izmeklēšana. Tikmēr vietvarā uzsver, ka šāda kapavietu apgānīšana nav pieļaujama, turklāt šajā gadījumā tā var izraisīt papildu spriedzi starp Latviju un Krieviju. Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “Iespējams, Krievijas puse izteiks kaut kādu pārmetumu, pretnosacījumus, bet mēs varam tikai izdarīt to, ka atkal sakārtojam. Tādi vandalisma gadījumi ir izcili stulbi un pretīgi, jo tā ir kapsēta.”

Jēkabpils novada pašvaldība sakārtošanas darbus veiks par saviem līdzekļiem, bet iesniegs policijā zaudējumu aprēķinu cerībā, ka izdevumu summu varēs piedzīt no vandaļiem.


Foto no Facebook