Jaunieši izrāda vēlmi pievienoties Latvijas bobsleja komandai

Vairāki jaunieši izrādījuši vēlmi pievienoties Latvijas bobsleja komandai. Tiesa – ar vēlmi un interesi gan vien nepietiek. Lai atrastu labāko kandidātu, aizvadītās nedēļas nogalē Murjāņu sporta ģimnāzijas vieglatlētikas manēžā notika jauno bosbsleja stūmēju atlase. 

Vieglatlētikas manēžā Murjāņos uz bobsleja stūmēju atlasi ieradās aptuveni desmit interesentu. Aicināti tika ātri un spēcīgi jaunieši vecumā no 16 līdz 26 gadiem. Nosacījums arī, lai jauniešu augums būtu vismaz viens metrs un 75 centimetri. Jauniešiem sevi bija jāapliecina divos pārbaudījumos – jāveic 30 metru sprints gaitā, kā arī jāstumj bobsleja trenežieris. 

Uz atlasi atnākušie jaunieši nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem un uzskata, ka katrā no tiem ir savas priekšrocības. “Šobrīd es nodarbojos ar vieglatlētiku. Biju uz iepriekšējo atlasi, man sapnis ir bijis kļūt par bobslejisti, tapēc arī šodien ierados,” stāsta atlases dalībniece Justīne. Viņas sekmes testos vēroja arī viņas māte Sandra, kura saka, ka bērni ir jāatbalsta. “Tas noteikti ir nedaudz satraucoši, ir diezgan liela neziņa, bet ko bērnu dēļ neizdarīsi. Ja ir tā vēlme, tad noteikti. Mēs esam gatavi iesaistīties, cik vien iespējams.”

Izlases treneris Sandis Prūsis un Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis vērtē, ka jauniešu, kuri ierodas uz atlasi, fiziskā kondīcija ar katru gadu kļūst vājāka. Prūsis: “Ar katru gadu bēdīgāk. Ir atsevišķi izņēmumi, protams, kas ir mērķtiecīgi gatavojušies, bijuši labā līmenī citos sporta veidos, viņi atnāk, bet kopumā tas vidējais stāsts nav diez ko labs. Vēlēšanās nodarboties ar sportu sākas ģimenē, skolā. Protams, mēs nevaram sacensties ar sporta spēlēm, futbolu, basketbolu, hokeju, viņiem ir labi rezutāti šogad.”

Ekmanis: “Šad tad ierodas kāds arī tīri piemērots. Bet tālākais darbs, treniņi parādīs – puisis būs derīgs vai nederīgs šim sporta veidam.” 

Šajā reizē pārbaudījumos atlasīti divi kandidāti, kuri uzaicināti pievienoties komandai. Bet tikmēr arī Latvijas izlases bobslejisti turpina gatavoties jaunajai sezonai. Tā sāksies jau novembra vidū ar Pasaules kausa pirmo posmu Ķīnas trasē Jaņcjinā. Ierasts, ka pēdējās sezonās bobslejā dominē sportisti no Vācijas. Vai tā būs arī šosezon, tas būs redzams trasē, tomēr ir izdarītas izmaiņas tehniskajos noteikumos, lai cīņu padarītu līdzvērtīgāku. Ekmanis: “Nebūs tāds viņu atrāviens. Šogad vēl būs vāciešu dominance, jo viņiem iedeva gadu sagatavoties pārejai uz jauno tehnisko modeli. Tur ir vairākas mums labvēlīgas izmaiņas.”

Plānots, ka pirmie ledus treniņi Siguldas trasē sāksies pēc pāris nedēļām. Jāpiebilst, ka šajā bobsleja sezonā arī Siguldā gaidāmas lielas sacensības – februārī norisināsies Eiropas čempionāts divnieku ekipāžām. 


#SIF_MAF2023