Intars Busulis Talsu novada muzejam uzdāvina savus koncerttērpus

Mūziķis Intars Busulis ir ne tikai dzimis talsinieks, bet šobrīd arī pārcēlies uz dzīvi atpakaļ Talsu novadā, tādēļ likumsakarīgi, ka pavisam neliela daļa no Intara materiālā mantojuma, kas saistāms ar puišu grupu “Caffe”, savu vietu radis Talsu novada muzejā. Tērpi, fotogrāfijas no grupas ziedu laikiem un vēl neredzēti video šobrīd apskatāmi ekspresizstādē Talsos.

Talsi ir popmūzikas galvaspilsēta. Intars Busulis, Raimonds Tiguls, Jānis Stībelis, Linda Leen un vēl daudzi citi Latvijā zināmi vārdi mūzikā savu ceļu sākuši Talsos. Dāvinot savus tērpus muzejam, izstādes atklāšanā Busulis un Andis Grīva ļāva atcerēties puišu grupas “Caffe” laikus. Tā klausītāju simpātijas guva tālajā 2001. gadā.

Par saviem tā laika skatuves tērpiem mūziķi Andis Grīva un Intars Busulis ReTV stāsta: “Tie džinsinieki ir riktīgi labie! Džinsinieki man ļoti patika. Par šiem varētu vēl strīdēties, teiksim tā. Tajā pašā laikā – atbilstoši laikmetam. Tajā brīdī tas bija baigi stilīgi. Visiem tas nelikās tā. Es atceros, ka tad, kad mēs Mežaparkā, kur mums tas vienīgais gabals bija jāspēlē… Tur bija kaut kādi 25 000 cilvēku. Pirmais tāds uzrāviens “Caffe”. Tad mēs spēlējām, un bija jāiet šajos “cūktērpos”. Jā, jā, izgājām “cūku tērpos”. Un tad tas bija tāds… To momentu es bišķiņ atceros.”

Vairums no tērpiem ir tieši Intara Busuļa, jo Andim Grīvam tie izklīduši pa pasauli. Pēc izstādes tie tiks glabāti Talsu novada muzeja krājumā. Talsu novada muzeja krājuma glabātāja Evija Zapacka stāsta: “Līdz ko mēs viņus ieliksim krājumā, drīkstēs aiztikt tikai ar baltajiem cimdiņiem. Bet es domāju, ka jūs jau rēķināties, ka šajā izstādē visi gribēs aptaustīt visu, kas ir bijis Busulim mugurā. Ja kāds pačamdīs, mēs šobrīd piedosim.”

Svinīgi parakstot dāvinājuma aktu Talsu novada muzejam, Intars Busulis atklāja, ka tērpi vēl pirms diviem gadiem viņam derējuši. Lai gan izstāde tika atklāta darba dienas vidū, mūziķiem līdzi juta ļoti daudz cilvēku. Arī dziedātāja Linda Leen, kura reizē ar abiem paralēli sāka savu mūzikas ceļu. Mūziķe uz ReTV jautājumu vai arī viņai neradās nostaļģiska vēlme kaut ko šeit atdot, atbildēja: “Es nemaz nezinu, vai kaut kas ir saglabājies no tiem laikiem. Man ir tāda vēlme ik pa laikam atbrīvoties no kaut kāda perioda savā dzīvē un, kā saka, ielādēt jaunu bildi un sākt no tās vietas.”

Izstāde būs pavisam īsa, un Talsu novada muzejā būs apskatāma nedēļu – līdz 7.jūlijam.


#SIF_MAF2023