Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā interaktīvais centrs "Dzelzceļš un Tvaiks"

Sākoties jaunajam 2023./2024. mācību gadam, izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā, piedāvā iespēju iepazīt vienu no senākajām transporta nozarēm interaktīvā veidā. Centrā ir izvietotas ap 33 dažādas ierīces, ar kuru palīdzību skolēni iepazīs dzelzceļa nozares vēsturi, attīstību, materiālzinātni, profesijas un citas aizraujošas lietas. Papildus ekskursijām dažāda vecuma skolēnu grupām tiek piedāvāta arī iespēja piedalīties tematiskajās nodarbībās. Ieejas maksa skolēniem: ekskursija – 5,00 EUR; ekskursija un tematiskā nodarbība – 6,50 EUR, tematiskā nodarbība – 3,00 EUR. Pavadošajiem skolotājiem ieeja centrā ir bez maksas. 
  • Tematiskā nodarbība 1.-3. klasei “Uzbūvē savu nākotnes vilcienu”. Nodarbības laikā varēs uzzināt par dzelzceļa vēsturi, uzbūvēt katrs savu nākotnes vilcienu, kā arī palaist to trasē.
  • Tematiskā nodarbība 4.-6. klasei “Izveido gudro plastilīnu”. Nodarbībā var iepazīt, kas ir materiālzinātne, kā arī praktiskajā daļā no visiem zināmiem materiāliem pagatavot neparasto “gudro plastilīnu”. 
  • Tematiskā nodarbība 7.-9. klasei “Izveido garāko un izturīgāko tiltu”. Nodarbībā varēs izzināt, ar kādām grūtībām sastapušies inženieri dzelzceļa attīstības vēsturē, savukārt nodarbības praktiskajā daļā dalībnieki, sadaloties komandās, risinās konkrētu inženiertehnisku problēmu – būvēs pēc iespējas garāku un izturīgāku dzelzceļa tiltu.
  • Detektīvs “Pazudusī poga” (8-11 gadus veci izmeklētāji). Nodarbība ilgst 1h, dalībnieki sadalās komandās pa 4-5 dalībniekiem. Katrai komandai tiek iedota situācija ar aprakstu, rūpīgi lasot un izanalizējot pierādījumus, jāatrod vainīgais.  
  •  Piedzīvojums 14+ gadi “Virtuāls brauciens laikā un vēsturē”. Nodarbības ilgums 30-40 min. Dalībnieki sadalās grupās pa 4, izmantojot aplikāciju “Actionbound” savā viedtālrunī, veic nelielus uzdevumus un aktivitātes. 
  •  Spēle 7. klasei un vecākiem bērniem “Atrodi un uzzini”. Nodarbība ilgst 1h. Dalībniekiem jāsadalās pa 4 vienā komandā. Katrai komandai tiek izsniegta aploksne ar uzdevumiem, spēles laikā jāatrod un jāiegūst informācija no 7 objektiem, pilnveidojot zināšanas par dzelzceļu. 
  •  Piedzīvojums “Ceļojuma un sapņu maģija”. Nodarbība ilgst 1 h. Dalībnieki tiek sadalīti grupās pa 3-4 cilvēkiem. Izmantojot mobilo aplikāciju “Actionbound”, jāveic norādītie uzdevumi.  
  • Izlaušanās spēle “Ores apmātība” (no 12 gadu vecuma) - līdz 5 cilvēku komandai 1 h laikā, meklējot norādes, “jāizlaužas” no istabas.


   Laipni gaidīti izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks”!  

   Dzelzceļa iela 8, Gulbene

   E-pasts: [email protected]

   t. 25448661


www.visitgulbene.lv/lv/ko-redzet/industrialais-mantojums/izglitojoss-un-interaktivs-centrs-dzelzcels-un-tvaiks

Facebook:  https://www.facebook.com/dzelzcelsuntvaiks