“Galvenais turnīra mērķis ir iepazīt citas kultūras.” Futbola kauss “Valka-Valga 2023”

Divas dienas šogad Valgā norit futbola turnīrs bērniem un jauniešiem. Turnīra dalībnieki katru gadu ir no Latvijas, Igaunijas un arī citām sadraudzības valstīm. Ierasti turnīrs norisinās Valkā, taču šogad tas notiek Valgas stadionā. Valkas novada Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs Raivis Graņics stāsta: “Mēs šodien Valgā esam tāpēc, ka Valkas stadionam ir uzsākta rekonstrukcija. Tātad – izmantojam Valgas infrastruktūru. Jāsaka, sadarbība starp pilsētām – it sevišķi sporta jomā – mums ir tīri labi attīstīta. No sākuma turnīrs mums bija tikai Valkas pusē organizēts – mēs piesaistījām arī Valgas pusi. Mēģinājām arī gadus taisīt paralēli – gan Valkā, gan Valgā. Organizatoriski tas diezgan sarežģīti, bet pie lielāka komandu skaita mēs pavisam noteikti gribētu atgriezties tur.”

Turnīra organizators Raivis Graņics apstiprina, ka pavisam noteikti šo notikumu var saukt par sadraudzības turnīru. Galvenā daļa spēles norit divas dienas, taču arī pirms tam notikušas iepazīšanās aktivitātes, spēles mazajos sastāvos dažādu komandu pārstāvjiem. “Galvenais turnīra mērķis ir iepazīt citas kultūras. Es esmu 100% pārliecināts, ka lielākie ieguvēji būs tie bērni, kuri vairāk sadraudzēsies, vairāk redzēs kaut ko jaunu. Būs paši atvērtāki un, nu, izmantos to, ka ir cita vide apkārt.”

Šogad tradicionālajā turnīrā ir viesi no Beļģijas, Lietuvas un arī Ukrainas. Lai arī bērniem dienas gaitā ir liela slodze, daudz spēles minūtes, turnīra organizētājs pauž, svarīgākais ir, lai dalībnieki izbauda un arī aizvada spēles ar visām komandām. Ukrainas komandai šī ir pirmā reize, piedaloties turnīrā. “Šeit ir ļoti forši. Un, pirmkārt, gribam pateikties, ka Valkas un Valgas pilsētas uzaicināja mūs piedalīties šajā turnīrā. Tas ir ļoti liels ieguldījums sadarbībā starp mūsu valstīm. Šobrīd, kad mūsu valstī ir karš, tas ļoti daudz nozīmē un mēs to neaizmirsīsim. Bērniem šis turnīrs ir nozīmīgs jauno iepazīšanos dēļ. Vakar bērni iepazinās, viņiem bija milzīgs prieks, iepazinās ar draugiem, apmainījās ar telefona numuriem. Vakarā jau sazinājās. Šī draudzība varbūt ne uz mūžu, bet tāpat, beigsies karš, bērni sazināsies, varbūt atbrauks ciemos.” vēsta Novoarhangelskas kultūras un tūrisma centra vadītājs Jevgeņijs Mahoviks.

Beļģija šogad aizvada jau trešo turnīru, joprojām atklājot jaunas vietas, iepazīstot Latviju un Igauniju. Beļģijas komandas otrais treneris Paskals Pirets par pieredzi Latvijā un Igaunijā piebilst: “Mēs redzam dažādus muzejus, valsts daļas, piemēram, upi, arī cilvēkus. Tas priekš mums ir ļoti interesanti, arī bērniem. Viņi var sazināties ar bērniem no citām valstīm un tas ir svarīgi.” Beļģijas komandas pārstāvji arī atklāj, ka viens no svarīgākajiem aspektiem, piedaloties turnīrā, ir jaunu draudzību veidošana jaunajiem futbolistiem, lai ik gadu būtu prieks, atkal satiekoties. #SIF_MAF2023