Divistabu dzīvoklī 12 kaķi. Un nevienas kaķu tualetes

Pārtikas veterinārais dienests no kāda dzīvokļa Jelgavas novada Elejā izņēmis divpadsmit kaķus. Dzīvnieki turēti divistabu dzīvoklī, kur valdījuši antisanitāri apstākļi, jo kaķiem neesot bijušas nodrošinātas kaķu tualetes. Neraugoties uz dzestro rītu, Jelgavas novada Elejā vienā no daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpām visi logi ir atvērti. Pirms divām dienām šeit Pārtikas veterinārais dienests sadarbībā ar pašvaldības policiju no kāda divistabu dzīvokļa izņēmis divpadsmit kaķus. Baiba Lisovska PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītāja vietniece stāsta, ka tur tiešām bijuši izteikti antisanitāri apstākļi. Nebija nodrošinātas kaķu tualetes. “Grīdas segums bija ļoti slikts. Ja kaķi netiek nodrošināti ar kaķu tualetēm, tad jūs vara iedomāties, kur tie kārtoja dabiskās vajadzības. ReTV satiktie iedzīvotāji, kuri gan dzīvojot blakus kāpņu telpā, stāsta, ka par kaķu esamību zinājuši, bet smaka viņus neesot sasniegusi.Pašvaldības policijai ceļš uz šo māju jau sen zināms. Kaķu dzīvokļa tuvākie kaimiņi ne reizi vien sūdzējušies par nepatīkamo smaku.

Egita Cimdare Jelgavas novada PP priekšnieka vietniece: “Pirmo iesniegumu Jelgavas novada pašvaldības policija reģistrēja 2022. gada februārī. Tad tika arī aptaujāti visi uz to brīdi dzīvojošie kāpņu telpas iedzīvotāji. Toreiz izrādījās, ka smaku jūt tikai šī iesnieguma iesniedzēja.2023. gada februāra mēnesī saņēmām atkārtotu iesniegumu. Sākām regulāri apsekot, bija arī uz pārrunām oficiāli aicināti ierasties dzīvokļa īpašnieki. Tur ir divi īpašnieki. Kaķu turētāja neieradās, bet otrs īpašnieks paskaidroja, ka nespēj ietekmēt savas radinieces vēlmi turēt mājdzīvniekus. Dzīvokļa atslēgas viņam neesot un tur iekļūt nevarot.” Arī PVD šā gada aprīlī jau bijis šajā dzīvoklī, un toreiz kaķu turētājai likts mēneša laikā dzīvokli sakārtot, bet situācija tikai pasliktinājusies. Turklāt visticamāk, notikusi arī nekontrolēta kaķu vairošanās. Tagad kaķi izņemti un nogadāti dzīvnieku patversmē. Kā telefonsarunā ar ReTV stāsta patversmes veterinārste dzīvnieki esot pie labas veselības.Neesot arī fiziskas iespaidošanas pazīmju.

Līga Arājuma, veterinārārste: “Kaķīši ir kopti. Klīniskās pazīmes, ka viņi būtu slimi vai viņiem būtu vīrusu infekcijas netika konstatētas.Viņi ir atbilstošā savam vecumam miesasbūvē.” PVD par konstatētajiem pārkāpumiem uzsācis administratīvā pārkāpuma procesu.Vai izņemtie kaķi tiks konfiscēti vai tiem ļaus atgriezties vecajā dzīvesvietā, tikšot izlemts mēneša laikā. Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023