Daugavpilī atcelts izsludinātais oranžais brīdinājums

Šodien plkst.8 Daugavas ūdens līmenis Daugavpilī bija 7,46 metri virs stacijas nulles atzīmes, līdz ar to tiek atcelts 6.aprīlī izsludinātais oranžais brīdinājums par potenciālajiem plūdiem, aģentūra LETA uzzināja Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

Saskaņā ar operatīvo dienestu sniegto informāciju, maksimālais ūdens līmenis pilsētas teritorijā tika sasniegts sestdien, 8.aprīlī, kad tas bija 7,55 metri virs stacijas nulles atzīmes. Četru dienu laikā ūdens krities par 9 -10 cm un vairs nesasniedz oranžā brīdinājuma līmeni. Saskaņā ar speciālistu prognozēm, ūdens līmeņa pieaugums vairs nav gaidāms un turpmākajās dienās ūdens turpinās atkāpties.

Pašlaik Daugavpilī gruntsūdeņu līmeņa celšanās dēļ applūduši daži pagalmi un pagrabi Grīvas apkaimē, taču evakuācija nav bijusi vajadzīga nevienam cilvēkam. Daugavpils teritorijā joprojām slēgts viens ceļa posms Nometņu ielā. Sakarā ar to pa Nometņu ielu nekursē 10a maršruta autobusi.

Pašvaldības dienesti dežurē diennakts režīmā: Pašvaldības policija iekļāva patrulēšanas maršrutos visas par potenciāli bīstamās atzītās vietas un regulāri informē par apsekošanas rezultātiem civilaizsardzības organizatoru, komunālos dienestus un pašvaldības vadību. Gadījumā, ja tiks konstatēts, ka kaut kur novērojami applūšanas draudi, atbildīgie dienesti nekavējoties reaģēs un veiks visus nepieciešamos pasākumus.

Pilsētas teritorijā tagad ir spēkā dzeltenais plūdu riska brīdinājums, kas tiek izsludināts, ūdens līmenim sasniedzot 6 metrus virs stacijas nulles atzīmes. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem jābūt informētiem par potenciāli plūdiem visvairāk pakļautajām teritorijām. Pārvietojoties plūdu apdraudētajās teritorijās, ir jābūt piesardzīgam.

Oranžais brīdinājums nozīmē: esi gatavs pasargāt sevi un savu īpašumu. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji tiek aicināti neapmeklēt un nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās.

Sarkanais brīdinājums, kad notiek īpašumu plaša applūšana, kas apdraud dzīvību, kā arī evakuācija, ļoti apgrūtināta pārvietošanās un traucēta elektroenerģijas un ūdens apgāde, telekomunikāciju sakari, iedzīvotāji tiek aicināti pamest apdraudētās teritorijas un sekot visiem atbildīgo institūciju norādījumiem, tiek izsludināts, ūdens līmenim sasniedzot 8,8 metrus virs nulles atzīmes. Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, tik augsts ūdens līmenis Daugavpils teritorijā nav gaidāms.


Foto: Ivars Soikāns/LETA