Daļā valsts sācies meteoroloģiskais pavasaris

Vietām Latvijas rietumu un dienvidu daļā, kā arī Rīgā 12.februārī iestājās meteoroloģiskais pavasaris, vēl dažās novērojumu stacijās tas notika dienu vēlāk, liecina provizoriska informācija.

Meteoroloģiskais pavasaris sākas, kad piecas dienas pēc kārtas diennakts vidējā gaisa temperatūra ir augstāka par nulli, un tā sākums ir pirmā no šīm dienām.

Laika prognozes liecina, ka līdz sestdienai, 17.februārim, valsts lielākajā daļā diennakts vidējā gaisa temperatūra būs pozitīva, turklāt maksimālā temperatūra piektdien un naktī uz sestdienu var sasniegt +8 grādus.

Pēdējos gados, klimatam kļūstot siltākam, nereti bijis grūti novilkt robežu starp meteoroloģiskā rudens, ziemas un pavasara sākumu un beigām, tādēļ sinoptiķi ieviesuši kritēriju, ka meteoroloģiskais pavasaris var iestāties tikai pēc 6.februāra, kas statistiski ir gada aukstākā diena Latvijā.

Pērn Kurzemes lielākajā daļā meteoroloģiskais pavasaris sākās agrākajā iespējamajā datumā - 7.februārī. Nākamajā dienā tas iestājās Ainažos, savukārt 10.februārī - Dobelē, Rīgā un Skultē jeb Zvejniekciemā.

Arī 2022.gadā daļā Latvijas meteoroloģiskais pavasaris iestājās 7.februārī un līdz mēneša beigām tās sākās visā valstī.

Februāra sākumā noslēdzās gada tumšākais ceturksnis jeb tā dēvētā solārā ziema, savukārt astronomiskā ziema turpināsies līdz pavasara ekvinokcijai 20.martā.Foto: Freepik; ilustratīvs