Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem viesojas Latvijas futbola federācijas pārstāvji

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem viesojās Valsts probācijas dienesta darbinieki un Latvijas Futbola federācijas pārstāvji. Akcijas mērķis ir iedvesmot jauniešus, lai pēc izkļūšanas no slēgta tipa iestādes, viņi savu laiku varētu pavadīt saturīgi. Viens no viesiem bija futbola tiesnešu koordinators Jurijs Popovičenko, kurš jauniešiem skaidroja spēles noteikumu nianses.

Akcija “Cilvēks cilvēkam” notiek jau 20 gadus. Tās laikā, pie jauniešiem ir devušies dažādu profesiju pārstāvji, lai izrunātu viņiem interesējošās lietas un iedvesmotu dzīvei, pēc viņu iznākšanas no audzināšanas iestādes. Šoreiz pie jauniešiem viesojās Latvijas Futbola federācijas pārstāvji. 

Jurijs Popovičenko LFF Vidzemes un Ziemeļaustrumu reģionu tiesnešu koordinators stāsta:“25 gadus biju aktīvais tienesis. Virslīgā, pirmajā līgā, visās līgās Latvijā. Piecus gadus biju starptautiskais tienesis. Ar brigādi kopā tiesāju tādas spēles, kā Ukraina-Japāna, Beļģija-Azerbaidžāna.” To, ka futbols ir iecienīts sporta veids, apstiprina paši jaunieši. Savā starpā viņi spēlē bez tiesnešiem, tādēļ gadās reizes, kad noteikumus viņi vēlas traktēt par labu savai komandai.

Jānis, audzēknis: “Futbolu mēs spēlējam četras reizes nedēļā, skolas sportā. Ārpus skolas mēs spēlējam divreiz mēnesī. Mums neļauj biežāk spēlēt dēļ sienām. Ja atbrauc kāds ciemiņš, tad varam biežāk uzspēlēt. ”

Valsts Probācijas dienesta pārstāve Krista Skara stāsta, ka sports ir lielisks veids, lai jaunieši aizmirstu par ikdienas problēmām un kopīgi darītu to, kas viņiem sagādā prieku.

 “Es domāju, ka sports jauniešiem, jebkuram jaunietim, bet īpaši tiem, kas atrodas slēgtās iestādēs, tā ir iespēja sevi izlikt, izpaust, atbrīvoties no emocijām. Vienkārši kolosāli pavadīt laiku. Arī izstrīdēties vienam ar otru. Vienkāršā veidā mācīties sociālās prasmes. Sadarbību, problēmu risināšanu. Es domāju, futbolu spēlējot, kā kontrolēt savas emocijas, nebļaustīties, nelamāties. Sportam ir ļoti liela nozīme, sevišķi domājot par to, ka šeit sodu izcieš jauni puiši. ” Latvijas futbolā ir spilgts piemērs, ka cilvēks, kurš ir atradies nelabvēlīgā vidē, spēj mainīt apstākļus sev apkārt un spēlēt futbolu augstā līmenī.

Alise Pētersone, LFF Sociālās atbildības speciāliste: “Jā, diemžēl, Andrejs, nu jau nelaiķis Andrejs Rubins arī atrada savu vietu futbolā. Viņam arī bija lieli sasniegumi. Protams, tas ir atkarīgs no katra paša gribas. Mēs dodam šo iespēju, Bet tad nāk kopā jaunieša darbs un griba turpināt iesākto. ”

Tikšanās laikā futbola tiesnešu koordinators Jurijs Popovičenko ne vien skaidroja spēles noteikumus, bet arī mudināja jauniešus izmantot iespējas, ko futbols var sniegt. Piemēram, kļūt par tiesnešiem. Paši jaunieši atzīst, ka labprāt vēlētos nākotni saistīt ar šo spēli.

Audzēknis Jānis atzīst: “Līdz šim apsvēru domu, kā spēlētājs, ja izdosies, kā spēlētājs spēlēt. Ja nē, izmantošu izdevību, cenšos to izmantot šeit, mācīties, par tiesnesi.”  

Cits audzēknis, Hermanis, domā līdzīgi: “Noteikti plānoju saistīt. Esmu apbēdināts, ka neizmantoju visas iespējas, kas bija dotas, kad biju jaunāks. Bet tas noteikti būs kaut kas saistīts ar futbolu. Vai nu tiesāšana vai spēlēšana, varbūt ne profesionālā līmenī. ”

Akcijas apmeklētāji iedrošināja jauniešus izmantot iespējas, ko dzīve dod. Grūtos laikos, atcerēties mērķus, kādus viņi sev ir izvirzījuši un neskatīties atpakaļ pagātnē.
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023