Brīvprātīgais no Portugāles māca jēkabpiliešiem spēlēt ukuleli

Ārzemju brīvprātīgie jaunieši, kuri ieradušies Latvijā, sniedz jaunas iespējas un zināšanas vietējiem iedzīvotājiem. Jēkabpilī šobrīd uzturas divi brīvprātīgie. Viens no viņiem – portugālietis Leonardo – sācis jēkabpiliešiem mācīt ukuleles spēli.

Leonardo Lourenco ir jaunietis no Portugāles, kurš izmantojis Eiropas solidaritātes korpusa programmas atbalstu, lai Jēkabpilī veiktu brīvprātīgo darbu. Nupat puisis ir sācis vadīt ukuleles nodarbības vietējiem iedzīvotājiem. “Mājsēdes laikā es gribēju sākt spēlēt kādu instrumentu. Izvēlējos ukuleli, jo tas ir mazs un viegls instruments. Es sāku, man iepatikās. Sāku spēlēt ukuleli pirms aptuveni trim gadiem. Priecājos, ka to izdarīju.”

Līdz šim Leonardo ar ukuleles spēli nav uzstājies publikas priekšā, bet labprāt dalās ar savu mūziku interneta vidē. Tagad viņam ir gandarījums, ka iegūtās prasmes un zināšanas var sniegt jēkabpiliešiem. Leonardo uzsver, ka ukuleles spēli ir vieglāk apgūt tiem, kuri ir spēlējuši ģitāru. “Salīdzinot ar ģitāru, ukulele ir vienkāršāks instruments. Ģitārai ir sešas stīgas, ukulelei ir tikai četras, tādēļ ir vieglāk spēlēt. Cilvēkiem ar pieredzi ģitārspēlē vajag aptuveni nedēļu vai mēnesi, lai apgūtu ukuleli, bet cilvēkiem, kuri nekad nav mēģinājuši spēlēt nevienu stīgu instrumentu, vajadzēs sešus vai četrus mēnešus. Tas ir atkarīgs no līmeņa.”

Jēkabpiliešiem nodarbības sniedz iespēju ne tikai apgūt instrumenta spēli, bet arī uzlabot angļu valodas zināšanas, iepazīt tuvāk Leonardo un izzināt viņa valsts kultūru un tradīcijas. “Tā ir interesanta pieredze, jo, īpaši dzīvojot mazpilsētā, ne vienmēr sanāk komunicēt ar ārvalstniekiem. Protams, tas vairāk varbūt ir iespējams Rīgā, bet šī ir lieliska iespēja arī šeit pat uz vietas redzēt cilvēkus, kas ir ieinteresēti kaut ko mācīt mums un kaut ko iemācīties no mums,” saka ukuleles nodarbības dalībnieks Matīss.

Leonardo Lourenco Latvijā ir pirmo reizi. Jēkabpilī viņš dzīvo jau divus mēnešus, un jaunietis uzsver, ka pilsēta viņu patīkami pārsteidza. “Es biju gaidījis mazu pilsētu. Šķiet, ka šeit ir viss, ko man vajag. Tas man liek justies komfortabli, liek justies gaidītam. Ja runājam par cilvēkiem, no pirmā acu uzmetiena viņi šķiet kautrīgi, bet tad, kad sāc ar viņiem runāt, dāvā sirsnīgu pieredzi. Es esmu priecīgs, ka esmu saticis šos cilvēkus.”

Leonardo vadītās ukuleles nodarbības notiek katru pirmdienu pulksten 16.00 Jēkabpilī – Dienas centrā “Kopā būt”.