Barikāžu atceres pasākumā ziedo siltu apģērbu un veido ierakumu sveces

Atminoties notikumus pirms 33 gadiem, Gulbenē norisinājās barikāžu atceres pasākums “Ar siltu sirdi brīvībai”, kura laikā apmeklētāji ziedoja gan siltu apģērbu, gan veidoja arī ierakumu sveces, kuras tiks nosūtītas Ukrainas karavīriem. 

Gulbenes novada bibliotēkas “Pieaugušo apkalpošanas nodaļas” vadītāja Indra Logina: “Brīvība nav pašsaprotama. Par to mēs pārliecinājāmies 33 gadus atpakaļ, kad cilvēki devās uz barikādēm, lai aizstāvētu, cīnītos par savu neatkarīgo valsti. To mēs redzam arī tepat kaimiņos – šo nežēlīgo karu.”

Atvaļinātais pulkvežleitnants, zemessargs Gunārs Babris: “Arī mums palīdzējā, kad mums gāja grūti, mums ir jāpalīdz Ukraiņiem. Ja mēs palīdzēsim viņiem un kopīgi izdosies gūt uzvaru Ukrainā, tas mums daudz ko palīdzēs arī mūsu drošībai. Jo, kā pieredze rāda, tad šī lielā valsts negrib apstāties pie vienas valsts okupēšanas.”

Lai iegādātos materiālus armijas sveču gatavošanai, decembrī Gulbenes novada biedrība “Dēms” rīkoja labdarības izsoli. Arī cilvēki bija atsaucīgi, dāvinot parafīnu, kartonu un bundžas. Biedrība “Dēms” vadītāja Anita Birzniece: “Mūsu mērķis bija arī pašu sveču liešanu liet janvārī. Ar mērķi, lai paspējam līdz februārim, simboliskajai, nožēlojamajai divu gadu atzīmēšanai, lai varam saliet tik daudz sveces, cik ir divu gadu dienu summā, paspēt nogādāt uz Ukrainu. Tajā brīdī, kad mēs redzējām, ka bibliotēka organizē pasākumu arī šie te mūsu brīvības cīņām, piemiņas pasākums, mums likās, ka ir tikai normāli un loģiski, ka mēs nākam kopā – viens otru gan atbalstām, gan uzturam.”

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja sasildīties pie ugunskuriem, baudot Zemessardzes sarūpēto tēju un beķerejas speķa pīrādziņus, vienlaikus kopīgi atceroties pagātnes notikumus. Indra Logina: “Tas ir ļoti, ļoti svarīgi gan lai stiprinātu stipros Ukrainā, gan arī pašiem, lai spēcinātos un būtu kopā. Kopā viens ar otru, atcerētos par tiem, kas devās uz barikādēm, par šiem drosmīgajiem cilvēkiem.”

Birzniece: “Man liekas, ka ir vēl svarīgāk, ka mēs dzīvojam ne tikai pagātnē, bet tiešām šodien arī reaģējam uz esošās pasaules procesu notikumiem un mēģinam atkal būt kopā. Demokrātija ir viena no trauslākajām vērtībām, kas mums ir.”

Pasākumu papildināja vēsturiskās barikāžu fotogrāfijas no Gulbenes novada un mākslas muzeja krājuma, kā arī barikāžu laika aculiecinieku filmētie video materiāli. Ukrainas atbalstam tika sagatavotas vairāk kā 500 ierakumu sveces.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".

#SIF_MAF2023