Autobusi, džipi, motorlaivas ar piekabēm. Atbalsts Ukrainas karavīriem turpinās

Šodien no kongresa nama Rīgā uz Ukrainu devās biedrības “Viche” 56. konvojs. Ukrainas karavīri saņems gan pārtīku, gan dronus, laivas un auto, kas tik ļoti nepieciešami frontē. Kā norāda biedrības pārstāvji, konvojs ir īpašs, jo Ukrainā nonāks dienā, kad apritēs divi gadi kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma. 

Iepretī Krievijas vēstniecībai Rīgā sarindoti auto, kas ar kārtējo atbalsta kravu dosies uz Ukrainu, lai aizvestu uz Kijivu, Doņeckas apgabalu un Zaporižju karavīriem nepieciešamās lietas. “Mēs vedam divus autobusiņus, ko atdosim karavīriem. Trīs džipus un divas motorlaivas ar piekabēm. Tur ir arī ģeneratori, droni, pārtika, formas. Viss, ko vajag Ukrainas karavīriem,” saka biedrības “Viche” priekšsēdētājs Bogdans Timkivs.

Šis ir biedrības “Viche” 56. konvojs, bet šoreiz tas īr īpašs, jo Ukrainā nokļūs tieši 24. februārī. Dienā, kad aprit divi gadi kopš pilna Krievijas iebrukuma Ukrainā. Lai gan visi jau ir noguruši no kara, joprojām ir gan uzņēmumi, gan privātpersonas, kuras turpina ziedot un piepildīt automašīnas ar visu frontē nepieciešamo. Pie kongresa nam klusiņām piesteidzas arī kāda sieviete, biedrības pārstāvim sniedz naudas zīmi. Jelgavas novada iedzīvotāja Dzintra: “Mēs esam pensionāri, bet vēl turpinām strādāt. Veselība, paldies Dievam, ir, rokas, kājas ir, un varam strādāt un palīdzēt Ukrainas karavīriem.”

Dzintras kundze stāsta, ka neviena pazīstama Ukrainā neesot, bet Krievijas iebrukums bijis pamatīgs šoks. Lai mazinātu iespēju, ka kas līdzīgs varētu notikt arī pie mums, nolēmuši palīdzēt savu iespēju robežās. Starp konvoja pavadītājiem arī pianists Andrejs Osokins, kurš organizē mūzikas festivālus Ukrainas atbalstam. Viņš ir pateicīgs ikvienam ziedotājam, jo tas esot ļoti svarīgi. “Mēs aicinām atbalstīt Ukrainu, jo viņi cīnās par Eiropas nākotni, un tas ir ārkārtīgi svarīgi. Viņu cīņa ir mūsu cīņa, viņu zaudējums būs mūsu zaudējums. Viņu uzvara būs mūsu uzvara.”

Biedrībai “Viche” nākamais konvojs uz Ukrainu būšot martā. Tā tas turpināšoties līdz Ukrainas uzvarai pār iebrucējiem.