Atlaidīs Rēzeknes pilsētas domi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tiks sagatavots un drīzumā virzīts izskatīšanai valdībā likumprojekts par Rēzeknes domes atlaišanu. Likumprojektu valdība varētu skatīt nākamajā vai aiznākamajā nedēļā, bet pēc tam tas tiks virzīts gala lēmuma pieņemšanai Saeimā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa norāda, ka plānots izvērtēt iespēju ļaut Rēzeknes pašvaldību vadīt administratoram līdz 2025. gada pašvaldības vēlēšanām, nerīkojot Rēzeknes domes ārkārtas vēlēšanas. Ministre arī aicinājusi prokuratūru izvērtēt Rēzeknes deputātu rīcību, nepieņemot pašvaldības budžetu. 

Tikmēr šodien partija “Kopā Latvijai” bija sasaukusi preses konferenci, lai skaidrotu savu balsojumu par pilsētas budžetu šim gadam. Ieradās tikai atstādinātais Rēzeknes bijušais mērs Aleksandrs Bartaševičs. 

Viņš Rēzeknes problēmās vainoja valsti un ministrus un uzskata, ka pret viņu un partiju tiekot veikts politiskais pasūtījums. Uz jautājumu, kā vērtē to, ka izskatīšanai valdībā tiks virzīts lēmumprojekts par domes atlaišanu, viņš teica, atlaist, protams var, bet, kas notiks, ja budžets tiks pieņemts un domes atlaišana nav pareizs ceļš. “Paziņojumi par domes atlaišanu bija no Bērziņas kundzes, no vairākiem citiem, tagad es no prezidenta dzirdēju, ka vajag atlaist domi, bet es to nekad neteicu, ka mēs gribam, lai dome būtu atlaista. 

– Jūsuprāt, to budžetu varēja sagatvot ātrāk?

Jā, varbūt, ja situācija būtu mazāk sarežģīta, tad mēs varētu ātrāk, bet laikam tas laiks, kas bija paņemts, bija nepieciešams, lai sagatavotu normālu budžetu, lai ciestu minimāls iedzīvotāju skaits no šī budžeta.”

Bartaševičs arī norādīja, ka jāstrādā pie tā, lai būtu bezdeficīta budžets. Jāatgādina gan, ka izpildvara tādu jau bija sagatavojusi. 

Pēc šodien izskanējušās informācijas par domes atlaišanu ziņu aģentūrai LETA opozīcijas deputāti norādīja, ka Rēzeknes dome pelnījusi atlaišanu, ja reiz nebija spējīga pieņemt budžetu.