Aizturēts vīrietis, kurš no automašīnas šāva uz meža zvēriem

Šādiem cilvēkiem nav vietas mednieku rindās. Šādu viedokli par sociālajos medijos izplatījušos video, kurā redzama šausana no braucošas automašīnas pa briežu baru, pauž mednieku organizāciju pārstāvji. Tikmēr Valsts policijai ir izdevies noskaidrot šajā notikumā iesaistītās personas un šāvēju aizturēt. 

Nedēļas nogalē sociālos medijus pāršalca video, kurā redzams, kā pa sniegotu lauku autoceļa virzienā skrien briežu bars. Līdz no kādas braucošas automašīnas dzīvnieku virzienā tiek raidīti šāvieni, lai gan pa pretējo ceļa joslu, gan arī aizmugurē brauc citas automašīnas. Sašutumu par redzēto paudis arī Valsts prezidents Edgars Rinkevičs. “Šāda mežonība ir pelnījusi visbargāko likumā paredzēto sodu.”

Šokā par redzēto ir arī medniekus pārstāvošās organizācijas. Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis ReTV norāda, ka viņam nav saprotams, kas ir noticis cilvēku galvās, lai tik klaji pārkāptu medību likumu. “Faktiski kopš deviņdesmito gadu beigām, kopš divtūkstošo gadu sākuma nekas tāds īsti nebija pieredzēts. Man bija cerība, ka mēs esam tikuši tam pāri, vienā vārdā sakot – šokējoši. Es tiešām ceru, ja kāds vēl apsvēra ideju par šādu safari reida sarīkošanu, tad pēc šī gadījuma viņam tādas muļķības prātā nenāks.”

Valsts policija noskaidrojusi, ka video ir uzņemts Saldus novada Jaunlutriņu pagastā uz autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus, par notikušo ir uzsākts kriminālprocess, kā arī ir noskaidrotas notikumā iesaistītās personas. Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova: “Vakar, 10. decembra vakarā, par nelikumīgām medībām aizturēja vīrieti un izņēma ieročus. Vīrietim ir ieroču glabāšanas atļauja. Par pārējo notikumā iesaistīto personu statusu turpmāk lems izmeklēšanas gaitā. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprcess pēc krimināllikuma 112. panta 3. daļas par aizliegtu, vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās”

Arī Latvijas Mednieku asociācija asi nosoda video redzēto rīcību, kad automašīnas tiek šauti meža zvēri. Asociācijas priekšsēdētājs Haralds Barviks uzsver, ja tik klaji tiek ignorēta drošība, tas varēja beigties arī ar cilvēku upuriem. “Tur ir pārkāpts gan medību likums, gan ieroču aprites likums. Tā kā tur ir vesela buķete savākta kopā. Sabiedrības reakcija ļoti asa, attiecīgi tāda pati asa nostāja ir arī no mums, medniekus pārstāvošām organizācijām. Es domāju, ka visi kopā mēs šādas lietas izravēsim no dzīves.”

Valsts policija ar Valsts meža dienesta atbalstu turpina izmeklēšanu. Bargākais sods par nodarīto saskaņā ar krimināllikumu var būt brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem. Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023