33. Vienības velobraucienā piedalās 2500 dalībnieki

Vairāk nekā divi tūkstoši velobraucēju aizvadītajā nedēļas nogalē pulcējās Siguldā, kur norisinājās Vienības velobrauciens. Šogad jau 33. reizi. Izaicinošākā sacensību distance bija 133 kilometru garais sporta brauciens, bet visvairāk dalībnieku bija tautas klases braucienā.

Kamēr sporta šosejas brauciena un kalna divriteņu brauciena dalībnieki jau bija devušies katrs savā trasē, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs deva starta šāvienu 33 kilometrus garajam tautas braucienam. Tā kā šī distance ir piemērota riteņbraukšanas iesācējiem, tajā tad arī visvairāk dalībnieku. Daļai šīs bija pirmās sacensības, daļa Vienības velobraucienā piedalās jau vairākus gadus. “Mēs esam triatlonisti, tapēc nav pieredzes šajā sporta veidā, bet, domāju, sasniedzot finišu, ir labs rezultāts. Sacensības foršas, atmosfēra ideāla. Arī trase bija perfekta. Protams, bija vietas, kur varēja ātrāk, labāk, bet kopumā, domāju, ka laba pieredze, apsveicu uzvarētājus,” saka tautas brauciena dalībnieki Artjoms un Artūrs.

“Septītais gads, kad piedalos. Principā neesmu izlaidis nevienu gadu no brīža, kad uzsāku braukt. Mans mērķis ir nobraukt līdz galam. Nav nekādi īpaši mērķi uzstādīti. Tīri piedalīties, pats savam priekam,” saka tautas brauciena dalībnieks Ivo.

Sacensību dalībnieks Ivo arī stāsta, ka ar divriteni brauc daudz, trenējoties izvēlas dažādus maršrutus. “Brīvdienās es pabraucu tālāk, tuvāk. Izvēlos atsevišķus maršrutus. Aizbraucu uz Lietuvu, pabraucu pa Lietuvu. Arī pa Vidzemi, Zemgali, Latgali. Pa reģioniem.” 

Vienības velobrauciena organizators Igo Japiņš pauž prieku, ka tajā piedalās tik daudz dalībnieku. Šogad bija vairāk nekā 2500 dalībnieku. “Vienības brauciens ir diezgan leģendārs, iespējams, vecākais Eiropā, kur tādas masas piedalās. Cenšamies turēt tradīciju.” 

Lai arī bērnus pievērstu veselīgam dzīves veidam, dienu iepriekš norsinājās arī bērnu vienības brauciens. Tajā piedalījās vairāk nekā 300 bērnu vecumā no 3 līdz 10 gadiem. Japiņš: “Galvenais ir pieradināt bērnus, jauniešus pie fiziskām aktivitātēm, lai viņi nebaidās no tā. Ritenis ir viens no labiem veidiem.”

Pasākumu atzinīgi novērtē arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Arī viņš piedalījās “Retro velo” distancē un stāsta, ka patīk braukt ar velosipēdu, nedēļā sanākot pat vairākas reizes izbraukt. “Parasti sezona ir no aprīļa līdz septembra beigām. Arī šajā amatā izdodas pa Jūrmalu pabraukāt. Ne katru dienu, bet brīvdienās. Neesmu klasisks velobraucējs, bet man ļoti patīk braukt ar riteni. Vienkārši pabaudīt dabu, apkārtni.”

Jāpiebilst, ka nākamās riteņbraukšanas sacensības plānotas 17. septembrī, kad norisināsies Rīgas velomaratons.


#SIF_MAF2023