Zentenes pilī modina spokus un gatavo mūžīgā skaistuma eliksīru

Nedēļas nogalē jau 12. reizi notika Leģendu nakts, kurā šogad iesaistījās gandrīz 50 piļu un muižu. Pirmoreiz pēc 14 gadu pārtraukuma tika stāstītas leģendas un modināti pils spoki arī Zentenes pilī Tukuma novadā.

Vēlā klasicisma stilā būvētā Zentenes pils lielāko savas pastāvēšanas laiku bija mācību iestāde, tomēr sākotnēji – vairāk nekā pusgadsimtu – tajā saimniekoja fon Līvenu dzimta. Un kas gan būtu pils bez leģendām un spoku stāstiem.

Kopš 2009. gada, kad pils ēkā beidza pastāvēt pamatskola, tā stāvēja tukša, bet šajā Leģendu naktī visi pils pagrabi atkal atvērti, ikvienam ir iespēja tos izstaigāt un arī pa kādam spokam satikt.

Leģendu nakts tēma šogad bija atklājumi. Zenteniekos sanākušajiem un sabraukušajiem ne vien ļāva atvērt visas pils durvis, bet arī atklāja pils leģendas. “Es zinu dažāds leģendas, jo vēsturiskais fakts daudzām ir vienāds. Ir bijusi pils, ir bijis dēls un ir bijusi mīlestība, un tad tur sāk dažādoties tās leģendas. Viena leģenda. Divi skaisti puiši – muižnieki – iemīlas vienā kaimiņu barona meitā. Nevar izvēlēties, kurš tad būs tas veiksmīgais. Protams, tur ir viltus un mānīšanās, bet viens to meitu dabū. Meita nelaimīga, padara sev galu, te arī spokojas,” stāsta Sanita Ratniece, spīgana, Pastariņa muzeja vadītāja.

 Leģendu naktī Zentenes pilī spīganas vadībā varēja arī veiksmes apli iziet. Darbojās arī radošā ķirbju darbnīca, kur katrs varēja sev kādu spociņu pats izgatavot, bet pagraba velvēs varēja ne tikai spokus satikt, bet arī raganas un zintnieces, kas atklāja, kā saglabāt mūžīgo skaistumu, no dabas veltēm veidojot skaistuma eliksīru.

Leģendu nakts šogad notika jau 12. reizi. Šogad tajā piedalījās gandrīz pussimt piļu un muižu no visiem Latvijas reģioniem. Zentenes pilij tas bija pirmais šāda veida pasākums, bet noteikti ne pēdējais, jo pasākumu organizēšana būšot viens no veidiem, kā piesaistīt līdzekļus pils atjaunošanai.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023