Valmierā nodrošinās ērtu piekļuvi ražojošajiem uzņēmumiem

Pērnā gada noslēgumā dots starts Dienvidu industriālās maģistrāles būvniecībai Valmierā - tiks nodrošināta ērta piekļuve ražojošajiem uzņēmumiem.

Valmieras novada pašvaldības ceļu būvinženiere Inese Kokenberga par projektu stāsta: “Šīs programmas mērķis ir nodrošināt ļoti ērtu piekļuvi ražojošajiem uzņēmumiem, lai viņi nebraukātu pa dzīvojamajiem rajoniem. Līdz šim, lai aizbrauktu uz “Valpro” un “Daiļrades koku”, bija jābrauc garām skolām un daudzdzīvokļu mājām. Un tad tika izvēlēts šis maršruts. Laicēna ielā tas iet gar daudzdzīvokļu mājām, bet tur nevarēja citādāk izveidot. Ja rūpnīca atrodas pretējā ielas pusē, tad tas ir neizbēgami.”

SIA “Limbažu ceļi” būvdarbu vadītājs Agris Puķīte par Dienvidu industriālās maģistrāles būvniecības uzsākšanu atklāj, ja ziemas laikā meža ceļi ir taisīti, tad ielu izbūvēšana ziemā viņam ir pirmā pieredze. “Mēs jau jau ziemā sākām intensīvi strādāt, jau iepriekšējās visas ielas plēsām nost,  arī nācās izzāģēt mežu. Darījām tos primāros darbus, ko pa ziemu var darīt. Rakām būvbedres, pildījām gan ar drenējošo materiālu, gan ar šķembu materiālu. Sagatavojāmies faktiski pavasara cēlienam, kad varējām sākt jau izbūvēt ielu apmales un trotuāra apmales.”

Ceļu būvniecības darbi ir jau pusē, paveikts pat mazliet vairāk, tomēr ir daļa vietu, kur darbi vēl nav sākušies, jo tie tiek veikti pa posmiem, lai radītu pēc iespējas mazāk neērtību iedzīvotājiem. “Līdz šim jau lielākajā daļā trases esam ieklājuši pamata kārtas. Cilvēki ir redzējuši, ka daudzās vietās nav vēl tas paveikts, bet lielākajā daļā jau ir apakškārtas ar asfaltu, salikts ir jau daudz kilometru ielu, ceļa apmales. Bruģējam cītīgi, apzaļumojam, rokam grāvjus. Aplī esam jau bordakmeņus izbūvējuši. Pazemes komunikācijas jau gandrīz vai pilnībā ir izbūvētas. Palicis pēdējais posms, kas ir no Audēja ielas līdz aplim, pie “Rimi” veikala. Un pārējās pazemes komunikācijas faktiski jau ir pabeigtas visā objektā,”  norāda būvdarbu vadītājs.

Darba gaitu var palēlināt gan tehnikas skaits, gan strādnieku skaits, tomēr “Limbažu ceļu” būvdarbu vadītājs stāsta, ka līdz šim darbi nav iekavējušies un raiti rit uz priekšu. Tomēr jāņem vērā ceļu būvdarbu laikā vērojamās izmaiņas. Valmieras novada pašvaldības ceļu būvinženiere Inese Kokenberga uzsver:  “Ir jārēķinās, ka ne visur var piebraukt pa ierasto maršrutu, ka ir apkārtceļi. Ir jārēķinās, ka ne visur segums ir tik labs, kā gribētos. Kaut kādi būvdarbi, troksnis tāpat var būt. Arī putekļi. Īpaši šajā sausajā periodā par putekļiem sūdzējās. Būvnieks laistīja un apstrādāja ar pretputekļu materiālu. Tik sausā periodā, kāds bija maijs, jūnijs, kad praktiski divus mēnešus lietus nelija, tur neko labāku izdarīt pat nevarēja. Šobrīd laiks ir pateicīgāks, drusciņ nolijis lietus. Vairs šo trako putekļu nav.”

Augustā plānots atsākt asfaltēšanas darbus, tādēļ iespējamas satiksmes organizācijas izmaiņas. Ceļu būves projekts tiks noslēgts līdz 2023. gada beigām. 


#SIF_MAF2023