Valkā jaunas basketbola iespējas

Kopš vasaras Valkā darbojas “Basketbola klase filiāle un internāts Valkā”, lai veicinātu jauniešu attīstību basketbolā. Valkas novada Bērnu-jaunatnes sporta skolā mācās 35 basketbolisti. Tās direktore Inese Kāposte norāda: “Šogad mēs uzsākām sadarbību tieši filiāles izveidei Valkā. Tā ideja ir tāda, ka uz Valku nāk mācīties ģimnāzijā, trenēties sporta skolā, paralēli klubā darboties skolēni, basketbolisti ar nopietniem mērķiem. Tajā skaitā arī mūsu vietējie ukraiņi, kas jau šobrīd ir mūsu gandrīz jau vietējie puiši. Un arī jebkurš jaunietis Latvijā, kas vēlas nopietnu treniņu procesu, var pievienoties klasei.” 

Aizvadītajā nedēļā Valkā noritēja arī spēle pret bērnu un jauniešu baskebola skolas “Rīga” komandu. Ikdiena Valkas komandai ir gana noslogota, Basketbola klases/Valka dalībnieks Otis Vārna-Uskalis norāda, komanda trenējas divas reizes dienā. “Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc es šeit atnācu. Es gribēju attīstīt savu basketbola līmeni un trenēties pēc iespējas vairāk, un pēc iespējas biežāk. Te ir perfekti apstākļi priekš basketbolistiem vai sportistiem vispār, jo var apvienot gan skolu, gan basketbolu. Nav pārāk daudz slodzes skolā, bet tieši perfekts laiks, lai atpūstos pēc skolas un ietu uz treniņu.”

Nepilnus divus mēnešus Valkas komandas treneris ir Pēteris Višņēvics. Viņš norāda, lai arī pagājis neilgs laiks, savu pieeju jauniešiem ir atradis. Basketbola klase Valkā spēlētāju sastāvā ir arī audzēkņi no Ukrainas un darbs visiem kopā rit pilnā sparā. “Es viņiem lieku pie sirds ar savu piemēru, ka tam ir jābūt dzīvesstilam, dzīves veidam. Ja tu atsit kaut ko negatīvu, tad tu esi personība, nevis, kad tu skrien uz kaut ko tādu..Tad, kad tu pasaki “nē!”, tad tā ir personība. Ir jātrenējas, jādara darbs, jebkurā gadījumā – ar attieksmi pret darbu viņš sasniegs arī savu prioritāti tad, kad beigs sporta skolu, jo viņiem būs neatlaidība, mērķis. Un tā nav izklaide. Te ir tikai trenēt un mācīt. Vienīgā izklaide,” norāda treneris.


Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "Vidzemē" saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023