Valdībai jārisina aktuālās problēmas

Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās Kurzemēs piedalījās gandrīz 56% balsstiesīgo iedzīvotāju. Arī šobrīd ielās sastaptie kurzemnieki plāno 1. oktobrī doties uz vēlēšanu iecirkņiem, taču par problēmām, kas topošajiem deputātiem būtu jārisina, nav daudz domājuši.

Uz vēlēšanām visiem ir jāiet, tas kurzemniekiem ir skaidrs, jo pilsoņa pienākums jāpilda un jābūt līdzatbildīgiem. Konkrētas lietas, ko no topošajiem deputātiem sagaidīt, nosaukt grūti. Pirmās nāk prātā šobrīd aktuālās problēmas, izskan cerība, ka tiks turēti pedagogiem dotie solījumi. Jāpiedomā pie valsts aizsardzības un citiem jautājumiem. “Vienmēr dažādi slimību profilakses riski, kovidsituācija un lielā ekonomiskā krīze ar elektroenerģijas resursiem. Tagad ir atbalsts no valsts, un redzēsim, kas turpināsies no 1. janvāra,” saka Singurs Zariņš, talsinieks.

“Lai patiešām tas atgriežas tā, kā tas bija pirms tam ierastajā dzīves ritmā. Lai mums nezūd tas dzīves līmenis, bet mēs varam atļauties tās lietas, ko mēs varējām pirms tam,” pauž Kate Cela, talsiniece.

Kuldīdzniece Ieva Kaltniece: “Tās cenas aug ne tikai elektrībai, dzīvošanai, ikdienas pārtikas precēm, bet pilnīgi visam. Un par to noteikti jaunajai Saeimai ir jādomā, kādā veidā viņi risinās to, lai Latvijas iedzīvotāji spētu izdzīvot šo ziemu, spētu samaksāt. Ar kādām atbalsta formām viņi nāks pretī saviem iedzīvotājiem.”

“Nākamā ir medicīnas joma. Ļoti daudz jādara. Faktiski varu teikt, ka jāieved kārtība šajā visā. Jāizveido sistēma, kas darbojas, un saprotama ir iedzīvotājiem,” saka Dina Bičule, talsiniece.

Turklāt – kuldīdzniece Ieva uzsver, ka jāklausās nevis solījumos, bet jāprasa konkrēti priekšlikumi, kā problēmu atrisinās. “Un tādu kritisko domāšanu, ņemot palīgā, saprast, cik reāli tas ir, vai tas, ko viņi sola, vispār ir reāli,” saka Ieva Kaltniece.

Pūres iedzīvotāja Velga Dektere: “Es domāju, ka pārāk daudz jautājumu šobrīd tiek nobīdīti uz pašvaldības pleciem. Ir jautājums, kur dabūt finansējumu, lai atrisinātu šos jautājumus. Ja mēs apvienojam skolas, tad ir jautājums, kādi ir ceļi, kā lai skolēni nokļūst uz šo skolu. Tāpat sociālie jautājumi visi.”

No ielās sastaptajiem kurzemniekiem partiju sarakstus vēl nav izpētījis neviens, bet visi sola to izdarīt. Daži skatīšoties ne tikai šodienas solījumus, bet pētīs arī iepriekšējos un salīdzinās tos ar padarītajiem darbiem. Daži arī atzīst, ka sava izvēle jau ir skaidra – bez programmu pētīšanas. “Es, protams, gribētu, lai cilvēki balsotu par lielajām partijām, lai tā pārstāvniecība nebūtu tik raiba. Un lai lēmumu pieņemšana būtu salīdzinoši vienkāršāka. Ja mums Saeimā ievēlēs ļoti daudz partijas, tad skaidrs, ka pozīcijā ir daudz grūtāk,” saka Singurs Zariņš, kurzemnieks.

Kurzemniece Kate Cela: “Piemēram, tā partija, par ko es vēlēšu, es zinu tās viņu vērtības, un zinu, ka viņi var atrisināt šīs problēmas.”Foto: Freepik