Uzkrāj gudri – ieguldi krājobligācijās!

Krājobligāciju atpazīstamība sabiedrībā arvien pieaug, un šobrīd privātpersonu īpašumā esošo krājobligāciju apjoms pārsniedz 260 miljonus eiro, pēdējo mēnešu laikā arvien palielinoties tieši ilgtermiņa noguldījumu skaitam.

Krājobligācijas ir Latvijas valsts vērtspapīrs, kas paredzēts iedzīvotājiem kā drošs ieguldīšanas un uzkrājumu veidošanas rīks, kam nav nepieciešams atvērt vērtspapīru kontu bankā. Minimālā ieguldījuma summa ir tikai 50 eiro, un lielākā iedzīvotāju daļa izvēlas ieguldīt krājobligācijās vairāk kā 3 000 eiro. Šis ir piemērots veids, lai uzkrātu līdzekļus saviem ilgtermiņa mērķiem un iespēja ikvienam izprast ieguldīšanas alternatīvas un finanšu instrumentus, kā arī stiprināt savu finanšu pratību.

Aktuālais krājobligāciju piedāvājums ir pieejams vietnē www.krajobligacijas.lv. Iegādāties krājobligācijas var jebkurā diennakts laikā, izvēloties termiņu un norēķinoties par iegādi tiešsaistē, tostarp mobilajās ierīcēs. Šobrīd publiskajā piedāvājumā ir pieejamas krājobligācijas ar dzēšanas termiņiem 1, 3, 5, 7 un 10 gadi.

Iegādātais krājobligāciju apjoms liecina, ka Latvijas iedzīvotāji novērtē tās kā drošu ieguldījumu alternatīvu ar finanšu tirgus situācijai atbilstošām likmēm – tas ir ieguldījums valsts vērtspapīros, kuru valsts garantē pilnā apmērā neatkarīgi no ieguldījuma summas, vienlaikus nodrošinot iespēju katru gadu līdz krājobligāciju termiņa beigām saņemt ar nodokļiem neapliekamus fiksētus procentu ienākumus. Šāda veida uzkrājumu veidošana ir vienkārša un ērta – jebkurā vietā un laikā – vietnē www.krajobligācijas.lv, saglabājot iespēju pieteikt krājobligāciju dzēšanu pirms termiņa un tādējādi atgūt ieguldīto summu. 

Jau vairāk kā 7 600 iedzīvotāju ir ieguldījuši krājobligācijās, novērtējot to kā ienesīgu, drošu un ērtu uzkrājumu veidu, un, beidzoties noguldījuma termiņam, iegulda krājobligācijās atkārtoti. Šis ir īstais brīdis, lai ikviens, izvērtējot savas iespējas, fiksētu procentu likmes ilgtermiņa uzkrājumiem un krātu gudri.

Valsts kase Latvijas Republikas vārdā emitē krājobligācijas kopš 2013. gada.