Ukrainas valsts iedzīvotājiem nepieciešamas siltas drēbes

Ogres novada pašvaldība jau no pirmajām Ukrainas kara dienām dodas uz Ukrainu to atbalstīt. Kā atzīst pašvaldībā, reizes jau vairs netiek skaitītas. Vakar Ogres novada pašvaldība un brīvprātīgie atkal devās uz Černihivu, lai aizvestu cilvēku ziedotās lietas karavīriem un iedzīvotājiem. Ogres novada pašvaldība un brīvprātīgie kravāja mašīnas jau pirmdienas rītā pulksten 5.00, lai dotos uz Černihivu – pilsētu Ukrainā, kura apmeklēta jau vairākkārt. Šajā reizē nolemts braukt ar sešām mašīnām, kas arī paliks Ukrainā. Tāpat tiek vestas arī citas noderīgas lietas.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš jau no pirmajām kara dienām ir devies uz Ukrainu, lai dažādos veidos sniegtu tai atbalstu cīņā pret Krieviju, stāsta, kas šobrīd ir visuaktuālākais Ukrainas karavīriem. “Automašīnas tieši karavīriem, kas iet zudumā. Un termoveļa, jo ziema, kāds laiks ir, viņi ir ierakumos. Liels paldies ogrēniešiem, savācām vairāk nekā 100 komplektus termoveļļas, tas viņiem būs ļoti nozīmīgi.”

“Ziedot.lv” pārstāve Ilze Ošāne stāsta, ka ne tikai svarīgi atbalstīt Ukrainas valsts iedzīvotājus, kas atrodas Ukrainā, bet arī tos, kuri šobrīd uzturas Latvijā. Tādu ir vairāk nekā 30 000. Ošāne: “Šeit viņiem ir jāsāk viss no nulles, bez draugiem, bez ģimenes – ar cerību, ka karš kādreiz beigsies viņu dzimtenē un viņi varēs atgriezties. Bet diemžēl tā kara situācija… šobrīd nav redzama ne gala, ne malas. Līdz ar to ģimenēm no Ukrainas ir ārkārtīgi smagi noskatīties uz to, kā tiek postīta viņu dzimtene, šos svētkus pavadot svešumā.”

Šobrīd Ukrainas valsts iedzīvotājiem nepieciešamas siltas drēbes. Šonedēļ ir arī sākusies akcija “Silto drēbju dienas”, aicinot Latvijas iedzīvotājus pārskatīt skapjus un ziedot drēbes, kas vairs nav nepieciešamas, bet citiem var noderēt. Vairums Ogrē uzrunāto iedzīvotāju stāsta, ka arī ziedo un atbalsta Ukrainu un tās iedzīvotājus.

Organizācijas “Ziedot.lv” pārstāve vēl piebilst, cilvēku atsaucība ziedot vēl joprojām ir liela, tikai ziedošanas apmērs ir samazinājies. Pirms gada cilvēki bija gatavi ziedot ap 50 eiro lielu naudas summu, savukārt tagad ap 20 eiro.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023 | Foto: Freepik; ilustratīvs