Ugunsgrēks pansionātā Talsu novadā, iespējams, izcēlies smēķēšanas dēļ

Agri no rīta Talsu novada pansionātā “Lauciene” izcēlās ugunsgrēks. Lai arī to izdevies nodzēst, tomēr nelaimes gadījumā gājis bojā viens no pansionāta iemītniekiem. Patlaban atbildīgās institūcijas veic izmeklēšanu, bet, iespējams, ugunsgrēks izcēlies no smēķēšanas gultā.

Vēl pulksten divos naktī Laucienes pansionāta darbinieki veica apgaitu. Iemītnieks, kurš pēc divām stundām gāja bojā, skatījies televizoru. Apgaita notiek reizi divās stundās. Kad darbinieki četros no rīta to gatavojās sākt, ieslēdzās ugunsdrošības signalizācija. Ugunsgrēks divu kvadrātmetru platībā notika vienvietīgā istabiņā. Un ugunsnelaimes epicentrs ir gulta. “Materiāli, no kā ir izgatavoti gan gultu matrači, gan segas, ir samērā viegli uzliesmojoši. Un kas ir pats nepatīkamākais, tie rada ātru un spēcīgu sadūmojumu,” saka pansionāta “Lauciene” vadītājs Kārlis Volanskis.

Pansionātā ir iekšējie kārtības noteikumi, kas istabiņās kategoriski aizliedz smēķēt. Katrs klients, parakstot līgumu, tam piekrīt. Taču realitātē neievēro. Volanskis: “Mums ir jāsaprot, ka šie ir cilvēki, kas šeit dzīvo, atrodas patstāvīgā dzīvesvietā. Šīs ir viņu mājas. Un tas, ka kāds savā istabā uzsmēķē, kurš varbūt šobrīd nespēj iziet ārā svaigā gaisā vai doties smēķēt tam speciāli paredzētās vietās… Tā ir reālā dzīve, jāsaprot. Diemžēl šī nelaime notikusi.”

Datu aizsardzība informāciju par bojāgājušo neļauj atklāt. Šodien gan darbiniekiem, gan iemītniekiem notiek atkārtotas ugunsdrošības mācības. Seniori ir satraukti, tāpēc ētisku iemeslu dēļ pansionāta vadītājs lūdz viņus neintervēt. Volanskis: “Protams, ir grūti strādāt tādā brīdī. Tīri psiholoģiski – gan iemītniekiem, gan arī darbiniekiem. Bet mums ir jāturpina rūpēties par cilvēkiem. Mēs katrs darām savu darbu.”

Kamēr notiek izmeklēšana un apdrošinātāji nav apskatījuši telpu, filmēt nav ļauts arī izdegušo istabu. “Kaimiņš, kas ir tieši blakus, šobrīd ir pārvietots uz citu istabu, jo izdegušajā istabā būs nepieciešami remondarbi. Blakus istaba ir normālā stāvoklī, bet psiholoģisku iemeslu dēļ šo cilvēku pārvietojām uz citu vietu, lai viņam nav jāatrodas tiešā nelaimes vietas tuvumā.”

Pārējo pansionāta “Lauciene” iemītnieku veselības stāvokli uzrauga medicīnas personāls, ar katru situācija tiek pārrunāta, lai pansionāta iedzīvotājus nomierinātu un mazinātu viņu pārdzīvojumus.#SIF_MAF2023