“Trīs kvadrātā” otrajā raidījumā Mārtiņš Vilsons tiksies ar trīs paaudžu tetovēšanas māksliniekiem

Jaunāko aktieru paaudzi pārstāvēs jauna, daudzsološa tetovēšanas māksliniece Kitija Surikova. Kitija ir Latvijas Universitātes grafiskā dizaina fakultātes absolvente, grafikas dizainere, māksliniece un ilustrāciju autore. Kitija dalīsies sajūtās, kā ir – ienākt mākslinieciskā vidē, kurā ir tik liela konkurence, kā arī atcerēsies pirmos soļus mākslā.

Vidējās paaudzes lomā uz sarunu tiks aicināta Latvijas tetovētāju alianses biedre un pedagoģe Vinona Teilāne. Vinona ir multimāksliniece un ilustrāciju autore, kura viena no pirmajām Latvijā iedvesmoja tetovēties arī daiļā dzimuma pārstāves un ir viena no retajām sievietēm, kura tetovēšanas mākslai profesionāli pievērsusies pirms tetovēšanas mākslas nozare Latvijā kļuva plaši atzīta. Sarunā Viniona atklās, kādas vērtības viņai ir būtiskas un kāpēc smaržai un mājīgumam ir liela nozīme radošā vidē, kā arī neslēps, ka par tetovēšanas mākslinieci kļuvusi pret vecāku gribu. 

Kā tetovēšanas mākslas leģenda sarunai pievienosies Agris Krūmkalns. Agris ir plaši atzīts, leģnedārs mākslinieks ar 30 gadu pieredzi, Latvijas tetovētāju alianses tetovēšanas meistarklašu pedagogs un Latvijas Tetovēšanas biedrības biedrs. 1995. gadā Agris pirmais Latvijā atvēra “Tetovēšanas salonu” - viņš ir pieredzes bagātākais tetovētājs Latvijā. Agra mākslas darbus uz saviem ķermeņiem iemūžinājuši Mairis Briedis, Aivars Freimanis jeb Frīdis, kā arī futbolisti, basketbolisti, mūziķi un citas personības. Agris dalīsies atmiņās par tetovēšanas jautrajiem pirmsākumiem Latvijā un diskutēs par to, kas ir labs un gaumīgs tetovējums, bet ko nevajadzētu iemūžināt uz ķermeņa, kā arī atklās savas sarkanās līnijas mākslā.


Skaties raidījumu “Trīs kvadrātā” trešdienās 21.30 kanālā ReTV

#SIF_MAF2023