Skolotājs ir profesija, kas rada visas pārējās profesijas

Ir pagājis pirmais mācību mēnesis. Vienlaikus šodien tiek atzīmēta arī skolotāju diena, lai gan oficiāli tā tiek svinēta oktobra pirmajā svētdienā. Šodien ReTV viesojās Rīgas Valda Zālīša sākumskolā, kur mūsu kolēģiem bija iespēja iejusties skolotāju lomā, lai stāstīstu par televīzijas lomu un nozīmi informatīvajā telpā. 

Zinot, ka šis mācību gads viesis daudz pārmaiņu mācību procesā, joprojām daudz tiek runāts par skolotāju algām un brīvajām pedagogu vakancēm. Rīgas Valda Zālīša sākumskolas direktore Elita Rītere uzsver, ka skolotājs ir nozīmīgs šajā valstī un šajā sitēmā. “Manuprāt, tā tiešām ir profesija, kura rada visas pārējā profesijas. Un mums atnāk tās emocijas atpakaļ, ja darām lietas, kas notiek skolā ar bērniem no visas sirds, tiešām ticam tam, ko mēs darām, ka tas ir kādam vajadzīgs. Es tiešām novēlu ikvienam skolotājam atrast laiku sev, lai divreiz padomātu, vai to ir vērts darīt. Ja ir vērts to darīt, tad – kā to darīt. Tas, kas iet no sirds uz sirdi, to vienmēr paņem. Mēs savā profesijā vienmēr varam sastapt savus bijušos skolēnus, kas atnāk uz skolu, kurus uz ielas varam sastapt, to kuri saka “paldies, skolotāj”. Ja kaut katram kaut viens tāds ir, tad šajā profesijā ir vērts strādāt.”

Novēlējumus savām un arī citām skolotājām sūta arī Rīgas Valda Zālīša sākumskolas skolēni.

Skolotāju dienā savu novēlējumu visiem pedagogiem velta arī izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, sakot, ka skolotājiem ir īpaša vieta katra cilvēka un nācijas sirdī, jo viņi ir mācījuši lasīt un rēķināt, izzināt un domāt, kā arī izvirzīt mērķus un tos sasniegt.Foto: Freepik; ilustratīvs