Siguldā sākas Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā

Jau vairākas sezonas pēc kārtas Pasaules kausa posmi bobslejā un skeletonā notiek arī Siguldā. Turklāt – šogad tas ir arī Eiropas čempionāts. Šorīt sacensības atklāja bobslejistes, kuras aizvadīja divnieku sacensības, vēlāk trasē devās arī skeletonisti. 

Sieviešu bobsleja sacensībās visu goda pjedestālu aizņēma sportistes no Vācijas. Uzvarētājas Kimas Kaliki vadītā ekipāža sacensību otrajā braucienā laboja Siguldas trases rekordu. Kā norāda pašas sportistes, braucienā tika pieļautas dažas kļūdas, bet rezultāts ir labs. Sezonas galvenais mērķis ir Pasaules čempionāts, kas notiks Vācijā.

“Otrais brauciens bija ļoti labs. Bija nedaudz grūtības 13. un 14. virāžā. Bet beigu rezultāts ir labs, esam uzvarējušas,” saka Vācijas komandas bobslejiste Kima Kaliki.

Vācijas komandas bobslejiste Leonija Fībiga: “Mums sezonas laikā ir bijuši kāpumi un kritumi, kā katru sezonu. Ir bijušas problēmas ar fizisko sagatvotību, bet šobrīd esam labi sagatavojušās un pilnībā fokusējamies uz Pasaules čempionātu Vinterbergā.”

Pēc sportista karjeras beigām latviešu speciālisti ir pieprasīti ārvalstu komandās. Viens no viņiem Jānis Miņins strādā ar Ķīnas sportistiem. Viņš norāda, ka šajās sacensībās ne viss ir sanācis kā gribētos. “Šosezon mums ir grūtāk. Pagājušosezon mēs parādijām labu rezultātu. Sportistes ir uzlikušas lielāku spiedienu, lai parādītu trenerim labu rezultātu. Šodien nesanāca, kā gribējās. Redzēsim, kā būs tālāk.”

Kā padomdevējs Austrijas komandai šajā posmā ir bijušais skeletonists Tomass Dukurs. Viņš neslēpj, ka ir interesanti atgriezties sacensībās trenera lomā, kurās pats ir startējis 20 gadus un palīdzēt ar zināšanām. “Īsti jau neko neslēpām. Ko zinājām, to cenšamies ierādīt, pamācīt. Cits jautājums, vai viņi to spēs izpildīt. Sacensības parādīs.” 

Savukārt viņa brālis Martins Dukurs jau pāris gadus strādā par treneri Lielbritānijas skeletona izlasē. Viņš stāsta, ka Eiropas čempionāts britiem nav interesants kā sacensības, tādēļ šajā posmā mērķi nav tik augsti. Kritisks viņš bija arī par savu audzēkņu startiem. “Ja godīgi, es jau treniņos skatījos, ka ļoti gausi brauca, nav stabili braucieni. Ar baigo optimismu nenācu šodien. Šī trase ļoti augstas kvalitātes braucienus, lai tas laiks būtu. Pietiek vienu grūtu vietu izbraukt, ir ļoti viegli atkal atkrist atpakaļ nākamajā vietā. Tapēc ir jābūt precīzam. Kas nobrauks precīzu braucienu, aizbrauks pa priekšu.”

Savu pirmo uzvaru posmā izcīnīja ķīnietis Džengs Jiņs, bet Eiropas čempionāta ieskaitē triumfēja Martina Dukura audzēknis Markuss Vajats.

Jāpiebilst, ka rīt un parīt vīriešu bobsleja sacensībās Latviju pāstāvēs Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas ekipāžas, kuri savā mājas trasē centīsies iepriecināt sanākušos atbalstītājus.

Pēc divu gadu pārtraukuma šodien Pasaules kausā atgriezās skeletoniste Endija Tērauda, kura 33 dalībnieču vidū ierindojās 25. vietā.