Sēņotāja karstā laikā automašīnā atstāj bērnu

Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret kādu sievieti par bērna atstāšanu karstā laikā automašīnā, kamēr pati sēņo, informēja policija.

Otrdien ap plkst.13 policija patrulēšanas laikā Ventspils novada Ziru pagastā, meža apvidū pamanīja automašīnu "BMW", kurai visi logi bija aizvērti un kurā atradās meitenīte.

Policisti sāka signalizēt, lai pievērstu automašīnas īpašnieces uzmanību, un pēc mirkļa no meža iznāca sieviete ar sēnēm rokās. Līdzi viņai bija dēls.

Sieviete paskaidroja, ka viņa ar bērniem bija atbraukusi uz mežu lasīt sēnes un viņas trīs gadus jaunā meita nav vēlējusies doties līdzi, tāpēc atstāta automašīnā. 

Likumsargi sievietei paskaidroja, ka ārā gaisa temperatūra ir +29 grādi un automašīna ātri uzsilst. Sieviete sacīja, ka brauciena laikā bija ieslēgusi kondicionieri, tāpēc nebija domājusi, ka, novietojot automašīnu stāvēšanai, tā tik ātri uzsils, kamēr pati būs mežā. 

Meitenītei medicīniskā palīdzība nebija nepieciešama.

Policija pret sievieti sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pēc Bērnu tiesību aizsardzības likuma normas par septiņu gadu vecumu nesasnieguša bērna atstāšanu bez uzraudzības, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību.

Par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. 

Administratīvās lietas materiāli nosūtīti Ventspils novada pašvaldības Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai par soda apmēru. Tāpat par notikušo ir informēta Bāriņtiesa un Sociālais dienests.

Valsts policija atgādina, ka, pirmkārt, vecākiem vai personai, kuras aprūpē vai uzraudzībā bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušā vai vismaz 13 gadus vecas personas klātbūtnes un, otrkārt, neatstāt bērnus un dzīvniekus bezgaisa telpā, karstā vasaras dienā ieslēgtus automašīnā.

Saulē stāvošā automašīnā rodas siltumnīcas efekts - tā var uzkarst līdz pat +50 grādu temperatūrai, tāpēc bērna pārkaršanas sekas var būt letālas.

Ja cilvēki ir aculiecinieki šādai situācijai, Valsts policija aicina informēt likumsargus, zvanot pa tālruņa numuru 110.


Foto: Freepik; ilustratīvs