Policijas ūdens patruļa Ogrē ikdienā piedzīvo asa sižeta filmu cienīgas situācijas

Sākoties siltajam laikam, darbu uzsākusi Ogres novada pašvaldības policijas ūdens patruļa. Ikdienā tā veic monitorēšanu un preventīvo darbu Daugavā. Turklāt nākas arī piedzīvot situācijas kā no asa sižeta filmām, dzenoties pakaļ pārgalvīgiem ūdensmotociklu braucējiem, kas apdraud ne tikai savu, bet arī citu atpūtnieku drošību. 

Šī Ogres novada pašvaldības policijas patruļai ir otrā sezona, lai gan ar pilnu jaudu tā darbu uzsākusi vien šogad. Ogres novadā tā izveidota līdz ar teritoriālo reformu. Šobrīd patruļas rīcībā ir trīs motorlaivas un regulāri tiek veikti monitorēšanas darbi Daugavā. Kā norāda pašvaldības policijas priekšnieks Reinis Ikaunieks - uzraugāmā teritorija ir liela: “Salīdzinoši, rēķinam no Ikšķiles, līdz pat Ķeguma HES. Uz to pusi, aiz Ķeguma, Lielvārde, tā visa ir mūsu teritorija. Tieši Daugava. Tā kā mums sanāk diezgan daudz monitorēt ūdenstilpes.”

Šobrīd patruļas redzeslokā ir makšķernieki - tiek pārbaudīti dokumenti, nepieciešamais ekipējums un loms. Pastiprināti reidos ūdens patruļa dodas brīvdienās, bet līdz ar silto laiku arī darba dienās to skaits tikšot palielināts, kā arī pieņemti papildus darbinieki. Patruļa sadarbojas arī ar ugundzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju. Lai arī šogad Ogres novadā nav reģistrēts neviens glābšanas gadījums ūdenī, policijas piekšnieks uzsver - pagaidām. Viņš atzīst - kā paliek silts laiks, cilvēki paliek pārgalvīgāki. Cilvēka alkohola reibumā grib peldēties, braukt ar atpūtas kuģiem. Viņiem neienāk prātā, ka pārvērtē savas spējas. Un tā ir lielākā problēma, ka nedomā par savu dzīvību un veselību. Arī no atpūtas kuģiem cilvēki lec ūdenī. Un arī neizvērtē kāds ir dziļums un kas ir apakšā. Un tur arī var notikt lielas nelaimes - tā policijas priekšnieks.

 Kārtībsargu redzeslokā nonāk arī jaunieši, kuri neizvērtē savas spējas uz ūdens un ģimenes ar bērniem. Reinis Ikaunieks uzsver: “Viennozīmīgi ir jāskatās bērniem līdzi, tas ir pirmais, svarīgākais un, otrkārt ir kaut kādas ūdenstilpes, kur uzreiz ir dziļumi, tad viennozīmīgi ir jābūt vecākiem blakus un jābūt ir glābšanas vestēm.”

Šobrīd Ogres policijas ūdens patruļa strādā vasaras sezonā. Bet iecere ir to veidot kā atsevišķu vienību, kas strādā visa gada garumā.