Pirms zvani VUGD, pārliecinies, vai tas tiešām nepieciešams

Arī šodien visā Latvijā uz autoceļiem sniegs un apledojums apgrūtināja braukšanu. Pagājušajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos cietuši 13 cilvēki, bet viens gājis bojā. Ir ceļu satiksmes negadījumi, uz kuriem nepieciešamības gadījumā izbrauc operatīvie dienesti, bet ir arī gadījumi, kad bez glābēju palīdzības var iztikt, taču tā vietā, lai izsauktu evakuatoru, tiek izsaukts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Dienestā aicina iedzīvotājus pirms izsaukuma tomēr pārliecināties, vai tiešām nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība. 

Bieži vien operatīvie dienesti saņem zvanus par notikušu ceļa satiksmes negadījumu, kurā transportlīdzeklis ir saslīdējis un nonācis grāvī, lai gan apdraudējumu notikuma vietā nav. VUGD aicina garāmbraucējus, pirms tiek veikts zvans operatīvajiem dienestiem, noskaidrot, kāda ir situācija. VUGD Valmieras daļas vada komandiera vietnieks Edvarts Melnis: “Ja ir mašīna ieslīdējusi grāvī un konkrētajai personai nav nekas noticis, nav apdraudējuma, bīstamības videi, tu netraucē citus šoferus, viss ir kārtībā, tad nav jāzvana operatīvajiem dienestiem, tur ir vairāk jāsazinās ar evakuatoru vai tamlīdzīgi.”

Ja palīdzība nav nepieciešama, bet glābšanas dienests ir izsaukts, šādi maldinoši zvani, iespējams, aizkavē palīdzības sniegšanu kādam citam, kam tas patiešām ir nepieciešams. Melnis: “Ja ir situācija, kad jūs netiekat ārā no mašīnas, mašīnai ir kaut kādas problēmas, visādi šķidrumi vai smird pēc deguma, vai arī tiek traucēta satiksme, tad noteikti jāsauc glābšanas dienests. Mēs noteikti reaģēsim un brauksim palīgā!”

VUGD arī norāda, ja aculiecinieki pabrauc garām neapstājoties un zvana uz 112, viņi arī nespēj sniegt pilnvērtīgu informāciju par notikušo.