Pastiprināti reidi notiek arī uz ūdenstilpēm

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Latgalē ar Valsts policiju no Vidzemes sadarbību Lubāna ezera uzraudzībā uzsāka jau pērn. Šajā reidā abi speciālisti pārbauda vairāk nekā 50 makšķerniekus un divus rūpnieciskās zvejas veicējus. Attālums līdz katram no tiem ir liels, to mēro braucot.

DAP Dabas aizsardzības vecākais speciālists Dainis Tučs: “Mēs varam droši braukt gan ar sniega motociklu vai šoreiz ar kvadraciklu, kas ir aprīkots. Cik bieži? Skatāmies, kur ir tās problemātiskākās vietas.”

Lielākais pārkāpums šoreiz ir Lubāna mitrāja individuālo noteikumu neievērošana un došanās makšķerēt ar kvadraciklu. Uzrunātie zemledus entuziasti atzīst, ka pēdējo gadu laikā pārkāpumu skaits sarūk, to ietekmē arī biežie reidi un sodi.

“Tas ir ļoti labi, vismaz līdz ar to arī mazāk ir visādu maluzvejnieku, tad vairāk ir, kas apseko ezeru. Ļoti labi, ka viņi to diezgan bieži dara,” pauž Pēteris, makšķernieks no Barkavas.

Jānis, zvejnieks no Nagļu pagasta, stāsta: “Tagad kā ziemā stabils aukstums, kaut kur reizi nedēļā tomēr jābrauc ir – tie tīkli jāpacilā, jāpaskalo.”

Uz Lubāna ezeru makšķernieki un zvejnieki dodas teju no visas Latvijas. Šobrīd Lubāna ezerā ledus biezums sasniedz pat 40 centimetrus, savukārt pie Aiviekstes slūžām situācija pilnībā atšķiras.

Inspektori uzsver, ka kāpšanu uz plāna ledus ar blakus esošu straujteci turpmāk būtu jāaizliedz.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors Mareks Platačs saka, ka katram makšķerniekam ir jārūpējas par savu dzīvību, veselību. “48 Jābrauc makšķerēt vienam, no vienas mājsaimniecības un nedrīkst pulcēties uz ledus.”

Pagaidām par piesardzības pasākumu pārkāpšanu uz ūdenstilpēm neviens sodīts nav, notikušas tikai preventīvas pārrunas. Visbiežāk bļitkotāji aizmirst, ka makšķerēšanas rīku skaits ir ierobežots – tie var būt tikai divi, piemēram, viena makšķere un viena ūda, par to janvārī jau izteikti vairāki brīdinājumi un uzsāktas administratīvās lietvedības.

Pastiprināti reidi notiek arī uz citiem Latvijas ezeriem un tādi turpināsies visu pavasari, jo jau no 1. marta būs spēkā liegums lomā iegūt līdakas, bet līdz 30. aprīlim visās ūdenstilpēs aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām.Foto: pixabay.com