Pārbūvē Vidzemes šoseju no Melturiem līdz Rīdzenei. Jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

Cēsu novadā sākas Vidzemes šosejas (A2) pārbūve posmā no pagrieziena uz Cēsīm Melturos (P20) līdz Rīdzenei (77,24.–88,10. km). Būvdarbi turpināsies līdz 2024. gada rudenim.

Jau no šodienas tur ieviesīs piecus ar luksoforu regulētus posmus, paredzamais būvdarbu posma šķērsošanas laiks būs 55 minūtes. Maksimālā ātruma ierobežojums visā posmā 70 km/h, darba zonā – 50 km/h. Aicinām autovadītājus rēķināties ar papildu laiku ceļā, ievērot posmā noteiktos satiksmes ierobežojums un luksofora signālus.

Sākot no jūlija, atsevišķi posmi, kuros pēc būvprojekta paredzēta vājas nestspējas grunšu nomaiņa, tiks slēgti satiksmei un apbraukšanu organizēs pa reģionālajiem autoceļiem Valmiera–Cēsis–Drabeši (P20) un Cēsis–Vecpiebalga–Madona (P30).

Būvdarbu ietvaros pilnībā pārbūvēs esošo ceļa konstrukciju, izbūvējot salturīgo slāni, šķembu pamatu un asfaltbetona segumu trīs kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu.

Tāpat tiks atjaunota Lejasgrāvja caurteka, sakārtota ūdens atvade no ceļa, atjaunotas autobusu pieturvietas un ceļu aprīkojums.

Darbu sākumā ceļa nodalījuma joslu attīrīs no krūmiem, raks grāvjus un frēzēs veco asfaltbetona segumu. Lejasgrāvja šķērsošanai uzstādīs pagaidu tiltu, pa kuru novirzīs satiksmi būvdarbu laikā.Foto: Freepik; ilustratīvs