“No Piena ceļa nākuši: Sēlijas identitāte” 4. raidījumā ciemosimies Medumos

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” ceturtajā raidījumā ciemosimies Medumos – Sēlijas ciemā, kas atrodas Augšdaugavas novadā. 

Sarunā ar Medumu pagasta pārvaldes vadītāju Nikolaju Poltavecu uzzināsim, kā tapa Medumu ģerbonis, kas simbolizē trīs Medumu vērtības – paugurus, ezerus un ozolus. Medumu pagasta daiļdārzniece Diāna Mikulane stāstīs, kādas bagātības glabā Medumu parks un kādēļ šī vieta tik ļoti pievilina tūristus, savukārt Stikānu ģimene ļaus ielūkoties privātajā kara muzejā, kas glabā daudzas materiālās liecības par 1. un 2.pasaules karu.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

4.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 24. janvārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 25. janvārī pl.12:00 un 29. janvārī pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 26.janvārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 27. janvārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 28. un 29. janvārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”. 

#SIF_MAF2022