“Manas jaunās mājas – Latgale” viesis – ārsts Gurudata Senapatijs

Preiļu slimnīcas ārsts internists Gurudata Senapatijs (Gurudatta Senapaty) no Indijas ieradās Latvijā pirms 15 gadiem, lai mācītos medicīnu. Strādājis Daugavpilī, Rēzeknē, bet šobrīd par savām mājām sauc Preiļus. Viņš runā, lasa un raksta septiņās valodās, tajā skaitā angļu un krievu, kuras pārsvarā tika izmantotas studiju procesā. Lai arī Preiļos Gurudata ir “jauniņais”, viņš paspējis jau šo pilsētu iemīļot. 

Tāpat viņš labus vārdus velta gan kolēģiem, gan medicīnas nozarei Latvijā kopumā, sakot, ka algas ir labas un arī aprīkojums esot augstā līmenī. Pirms vēl pārcēlies uz dzīvi Preiļos, nebija gaidījis, ka tur būs tik pretimnākoši un jauki cilvēki. Tāpat jaunais ārsts ir sajūsmināts par dabas skaistumu un zilajiem ezeriem, tāpēc Latgale viņam ir iemīļotākais no Latvijas reģioniem. Lai arī šobrīd ar pacientiem ikdienā sazinās gan latviešu, gan krievu valodās, viņa turpmākais mērķis ir iemācīties arī latgaliešu valodu. 

Preiļu slimnīcas Terapijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs, ģimenes ārsts, internists Anatolijs Ruskulis uzsver, ka Gurudata tika uzņemts kolektīvā tieši tāpat kā citi kolēģi, ar tieši tādām pašām tiesībām. “Ļoti apzinīgs un inteliģents cilvēks. No viņa daudz ko var mācīties par attieksmi pret vecākiem, pacientiem un kolēģiem,” tā ārstu no Indijas raksturo pieredzējušais kolēģis, uzsverot, ka ir patīkami strādāt kopā, un viena no viņa labākajām īpašībām ir miers. 

Gurudata šo iekšējā miera sajūtu iemācījies, jau 15 gadus praktizējot jogu. Indijā, apmeklējot kursus, to apguvis tādā līmenī, ka ir kļuvis par pasniedzēju un šobrīd vada jogas nodarbības Rēzeknē. Ja viņš gribētu atgriezties Indijā un strādāt par ārstu tur, viņam vajadzētu nokārtot vēl divus eksāmenus, vēl divi gadi būtu jāstrādā internatūrā, tāpēc, vaicājot, vai viņš savu nākotni saista ar darbu Latgalē vai tomēr Indijā, atbilde ir viennozīmīga: “Negribu, negribu. Piedodiet man, lūdzu. Nē, nē, nē, negribu. Tagad man viss ir. Valodas līmenis, forša darba vieta. Jā. Labāk palikt šeit!”

Skaties raidījumu otrdien, 24. oktobrī, plkst. 19.15 ReTV ēterā. 

#SIF_MAF2023