Lieldienās, iespējams, tiks pārspēts marta siltuma rekords Latvijā

Lieldienās gaisa temperatūra Latvijā var sasniegt +22 grādus, prognozē sinoptiķi.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem līdz šim augstākā gaisa temperatūra, kas valsts teritorijā reģistrēta pavasara pirmajā mēnesī, ir +20,8 grādi 1968.gada 30.martā Mērsragā. Savukārt 31.marta un 1.aprīļa siltuma rekords ir +19,1 grāds, kas reģistrēts attiecīgi 2010.gadā Rucavā un 2017.gadā Stendē. 

Zaļajā ceturtdienā mākoņu daudzums būs neliels un mainīgs, dienvidaustrumu vējš dienā no jauna pastiprināsies brāzmās līdz 10-15 metriem sekundē, gaisa temperatūra sasniegs +12..+17 grādus, vien Rīgas līča Kurzemes piekrastē termometra stabiņš vietām nepakāpsies augstāk par +8 grādiem.

Ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu, sākot no valsts dienvidrietumiem, gaidāms lietus; Lielajā piektdienā lietus prognozēts galvenokārt Latvijas austrumu daļā. Gaisa temperatūra naktī nenoslīdēs zem +3..+8 grādiem, dienā, uzspīdot saulei, tā paaugstināsies līdz +9..+14 grādiem, bet pretvēja krastā, pūšot mērenam rietumu vējam, gaidāmi tikai +5..+7 grādi.

Naktī uz sestdienu daudzviet valstī un dienā vairs tikai vietām iespējams lietus, gaisa temperatūra pēcpusdienā pakāpsies līdz +12..+17 grādiem, vēsāks laiks saglabāsies daļā piekrastes.

Lieldienu svētdienā gaisa temperatūra, iespējams, paaugstināsies līdz +17..+22 grādiem, siltākais laiks gaidāms valsts dienvidos. Vasarīgs siltums var saglabāties arī Otrajās Lieldienās, tas būs atkarīgs no ciklonu virzības.

Atbilstoši pašreizējai "Global Forecast System" prognozei nākamnedēļ gaisa temperatūra strauji pazemināsies, iespējams arī sals un sniegs.


Foto: Freepik; ilustratīvs