Koris – dāvana pilsētai dzimšanas dienā

Limbažu kultūras namā savus pirmos mēģinājumus aizvadījis koris “Limbaži 800”, kas savu pirmo un arī vienīgo uzstāšanās reizi piedzīvos 18. novembrī, Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai veltītajā pasākumā. Koris ir dāvana pilsētai 800. dzimšanas dienā, ko Limbaži svin šogad. Jaunā kolektīva izveidošanas iniciatore, diriģente Arta Zunde vērtē, ka iespēja apgūt vai atsvaidzināt savas kordziedāšanas prasmes, ir arī kā dāvana ne vienam vien šī kora dalībniekam. “Kādā korī, jau esošā kolektīvā, varbūt nav nemaz tik viegli iesākt. Mēs, latvieši, neesam kā dienvidu tautas, kas uzreiz var visur iekļauties, mums viss notiek lēnām un pamazām. Es domāju, ka tas ir forši - viņi var atnākt uz šādu projektu un pēc tam skatīties. Es ceru, ka paliks, un būs pienesums kādiem citiem kolektīviem.” Diriģente priecājas, ka jau pirmais mēģinājums pulcējis tik lielu interesentu skaitu - 36 dalībniekus, taču ir cerība, ka koris kļūs vēl kuplāks. “Es jau teicu, ka soprānam katram jāpaņem vēl viens soprāns līdzi, altiem katram pa diviem viens alts. Un puiši vienmēr gaidīti!”

Limbažnieki, kam šī ir pirmā kordziedāšanas pieredze pēc ilgāka laika, atzīst, ka pirmajā mēģinājumā nebūt nav gājis viegli, tomēr ir arī gandarījums par to, ka uzdrīkstējušies atnākt. Elita Lapiņa stāsta, ka korī dziedājusi, mācoties skolā. “Tas bija sen, un šī ir lieliska iespēja pamēģināt. It kā jau visu laiku taisījos, ir taču dažādi kori mums Limbažos. Bet tagad radās iespēja piedalīties šajā projektā, pamēģināt un varbūt pēc tam iesaistīties kādā citā vietējā korī.” Līdzīgs stāsts arī Mārim Kalsnavam - kopš skolas laikiem korī nav dziedāts. “Dziedāt man patīk, tāpēc es piekritu. Citādāk jau nebūtu atnācis. Bet pagrūti pagaidām, redzēs, ko man vakarā balss teiks. Taču patriotiskā nedēļa tuvojas, attiecīgi arī tāds temats ir dziesmai. Un tā ir arī tāda sava veida laba atslēgšanās pēc darba.”

Tam, ka kora mēģinājumi ir lieliska atslodze pēc saspringtas dienas, piekrīt arī Sanita un Elīna Ozolas - mamma un meita, kurām kordziedāšana ir labi zināms un iecienīts vaļasprieks. “Tas ir tāds labs treniņš prātam, ķermenim, elpai, un pēc tam tāds gandarījums. Pēc koncerta es zinu, ka visiem būs gandarījums. Tas ceļš ir grūtākais, bet pēc koncerta visi būs ļoti laimīgi,” pārliecināta Sanita. Abas ar meitu vēlējušās pēc ilgāka pārtraukuma atkal dziedāt vienā kolektīvā, un Elīna stāsta, ka šī allaž bijusi sirdij tuva nodarbe. “Man vienkārši patīk dziedāt jau no bērnudārza laikiem. Un kur vien es atrodu iespēju, kas mani uzrunā, tur es eju.” 

Kora mērķis ir uzstāšanās 18. novembrī, Valsts svētkiem veltītajā sarīkojumā Limbažu kultūras namā. Pasākuma vadmotīvs šoreiz būs latviešu tautasdziesma. “Limbaži 800” koris koncertā uzstāsies ar vismaz piecām dziesmām, un jau pirmajā mēģinājumā dalībnieki sāka mācīties Valta Pūces dziesmu “Latvijai”.  


Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "Vidzemē" saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023