Kas ir laser arena un kur pasaulē tās ir populāras?

Sākotnēji lazertag jeb lāzertags tika radīts militārajām mācībām, bet, pateicoties pastiprinātai interesei par lāzeriem un futūristiskām kaujām, ko izraisīja "Star Trek" pirmizrāde, tas tika pielāgots un piedāvāts sabiedrībai kā izklaides pasākums. Kopš tā pirmsākumiem 20. gadsimta 70. gados lazertag ir nostiprinājies kā aizraujoša un izklaidējoša aktivitāte. Tagad visā pasaulē notiek laser party, kas norisinās dažādās laser arena jeb lazertag parkos. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par šo plaukstošo aktivitāti! 


Kas ir lāzertags?

Lāzertags ir iekštelpu un āra sporta veids, ko futūristiskā atmosfērā spēlē viena vai vairākas komandas. Maksimālais spēlētāju skaits nav noteikts. Tas ir atkarīgs no tā, cik spēlētājus vienlaikus var uzņemt konkrētais lazertag pakalpojumu sniedzējs. Šī spēles vide – laser arena vai lasertag hall - ir sadalīta dažādās tematiskās zonās jeb laukumos, tā sauktajās lasertag areas. 


Kā notiek spēle?

Lāzertags ir jautra un ātra spēle, kurā dalībnieki tēmē ar nekaitīgu lāzera “pistoli” jeb marķieri uz citiem spēlētājiem jeb pretiniekiem. Lāzeri darbojas, raidot kodētus infrasarkanās gaismas lāzera starus pretinieku virzienā, sensors reģistrē gaismu un kodē to kā trāpījumu. Spēles beigās daži ieroču modeļi ļauj saskaitīt, cik daudz trāpījumu izdevies gūt pretiniekam.

Pistoles izšauj neredzamus starus, kas nenodara fizisku kaitējumu citiem spēlētājiem, taču tos uztver sensori, kas atrodas spēlētāja vestē vai galvas apsējā līdzīgi kā TV pultis. Sensori, kas nosaka trāpījumus, seko līdzi rezultātiem. Ja stars trāpa lāzera vestē vai apsējā, spēlētājs, kurš to valkā, tiek atzīmēts, un šāvējs gūst punktus.

Foto: gunsnlasers.lv


Lāzertaga vēsture

Lāzertags ir iecienīts visu vecumu cilvēku vidū. Ģimenes un draugi var spēlēt kopā komandā, individuāli viens pret otru vai sadalīties mazākās grupās. Lāzertags ir pazīstams jau vairākus gadu desmitus, bet vai esat kādreiz aizdomājušies, kā tas ir attīstījies? 


ASV armijas mācības: 1970. un 1980. gadi

70. gados un 80. gadu sākumā Amerikas Savienoto Valstu armija izstrādāja tehnoloģiju, kas izmantoja infrasarkano staru raidītājus un detektorus, lai apmācītu karavīrus kaujas darbam. Šo rīku nosauca par MILES, kas nozīmē - Multiple Integrated Laser Engagement System. Armija to izmanto vēl šodien. Šis kaujas apmācības rīks kļuva par mūsdienās pazīstamo un iemīļoto lazertag spēli.  

Laser arena

Laser arena ir kā īsta kaujas zona ar telpām, koridoriem, tiltiem un tuneļiem. Jūs varat pārvietoties no telpas uz telpu, lai atrastu labāko stratēģisko pozīciju uzbrukumam pretinieku komandai. 

Spēļu parametri dažādās laser arena ir ļoti atšķirīgi, un daudzās no tām ir izveidotas tādas spēles kā karoga ieņemšana, cilvēku medības, kur visi medī vienu izbēgušo, vai spēle "Pēdējais palikušais", kur visiem jāšauj vienam uz otru līdz par uzvarētāju tiek nosaukts pēdējais izdzīvojušais. Šos scenārijus var pielāgot, lai tie atbilstu dažāda vecuma un pieredzes grupām. Parasti šīs laser arena atrodas tirdzniecības centros vai atrakciju parkos. 


Droša spēles zona 

Elementi, kas jāņem vērā, veidojot laser arena spēles zonu:

  • Lazertag spēles zonai vienmēr raksturīgi un nepieciešami ir šķēršļi vai objekti, aiz kuriem spēlētāji var paslēpties. Ja esat ārā, koki un krūmi ir lieliski dabiski šķēršļi. Izmantotajām barjerām vai konstrukcijām jābūt pietiekami lielām, lai aiz tām varētu pilnībā paslēpties.
  • Svarīgi ir izprast spēļu zonas robežas. Spēlētājiem jāzina, kur viņi drīkst un kur nedrīkst atrasties. Tas arī palīdz nodrošināt spēlētāju drošību lielākā spēļu zonā.
  • Paredziet zonu, no kuras spēlētāji var sākt spēli, kur spēlētāji var doties, kad viņi tiek izslēgti no spēles un zonu aprīkojumam un uzstādīšanai.
  • Ja spēlējat tumšā vietā, ir svarīgi pārliecināties, ka ir pietiekami daudz gaismas, lai spēlētāji varētu orientēties. Tas nodrošina spēlētāju drošību un novērš viņu dezorientēšanos.
  • Labs prakses noteikums ir tāds, ka šķēršļu skaits ir aptuveni divas reizes lielāks par spēlētāju skaitu. Labi darbojas arī tas, ja komandas sāk spēli pretējās laukuma pusēs. 
  • Spēlējot mazākā laukumā, centieties, lai tas būtu tikpat liels kā basketbola laukums pilnā garumā. Mazāka laser party spēļu zona ierobežos spēlētāju skaitu un var izraisīt vairāk negadījumu. Spēlētāji biežāk saskriesies. 

Foto: gunsnlasers.lv


Pirmā laser arena 

1984. gadā Džordžs Kārters izveidoja mūsdienu lazertag industriju, atverot “Photon Laser Tag” centru Dalasā, Teksasā.

Iedvesmojoties no "Zvaigžņu kariem", viņš izstrādāja arēnā bāzētu lazertag spēli, kas strauji iemantoja popularitāti. Viņa “Photon” rotaļlietas tika izlaistas divus gadus vēlāk un izraisīja tādu pieprasījumu, ka tirgus ātri vien kļuva pārpildīts ar lazertag spēlēm.


Kur laser arenas ir populāras? 

Vēlaties apceļot pasauli un apmeklēt visas labākās laser arenas? Esam par Jums parūpējušies! Šeit ir dažas no labākajām laser party rīkošanas lokācijām pasaulē! 


Laser arena “The Edge”

Šī laser arena atrodas Belvilā, Ilinoisas štatā. “The Edge” ir vairāku līmeņu spēļu laukums, un tajā ir miglas mašīnas un skan mūzika. “The Edge” laser arena ir diezgan liela, un tajā vienlaicīgi var spēlēt līdz sešdesmit spēlētājiem. Tur var uzrīkot pamatīgu laser party!

Ir pieejamas dažādas spēles un misijas, un laser arena ir iekārtota tā, lai izskatītos kā svešzemju kvēlojošs mežs! Tā ir aizraujoša pieredze, kas klientus atstāj sajūsmā un gatavus spēlēt vēl vienu spēli.


“Laser X Arena”

Šī 13 000 kvadrātmetru lielā laser arena atrodas Kirklendā, Vašingtonas štatā, un tai ir lieliska reputācija. Tās telpas ir ļoti profesionālas, un tās mērķis ir nodrošināt spēlētājiem Holivudas stila spēles pieredzi. Iedomājieties pakaļdzīšanās ainu no liela budžeta asa sižeta filmas - tieši tāda ir sajūta, spēlējot “Laser X Arena”.

“Laser X Arena” apgalvo, ka viņu aprīkojums un programmatūra ir tāda pati, kādu visā pasaulē izmanto SWAT komandas un īpašo operāciju vienības. Visas iekārtas izskatās ļoti reālistiski. Iespējams, tas ir viens no iemesliem, kādēļ pie viņiem viesojas daudzi lieli korporatīvie viesi, tostarp “Google”, “Ebay”, “IKEA”, “Yahoo” un “UPS”. Milzīgas korporācijas, kas vēlas pateikties saviem darbiniekiem par smago darbu, ir izbaudījušas šo arēnu.


Laser arena “Winter Laser World”

“Winter Laser World” atrodas Levi, Somijā. Tā ir skaisti iekārtota āra lazertag arēna dabiskā Somijas mežā un izgaismota ar krāsainām gaismām. Šī laser arena ar savu dizainu iederas somu pasaku fantāzijā un ir atšķirīga no visa, ko Jūs, iespējams, esat redzējuši iepriekš.


“GUNSnLASERS” izklaides parki 

“GUNSnLASERS” izklaides parki piedāvā iespēju apvienot lazertag vai airsoftu ar braucieniem ar elektrokartingiem kā daļu no viena pasākuma. Parks piedāvā 7 pakalpojumu veidus:

  • peintbols
  • reball
  • soft peintbols
  • lāzertags
  • airsofts
  • elektrokartingi
  • virtuālā realitāte. 

Ar vairāk nekā 9 gadu pieredzi pasākumu rīkošanā viss, kas Jums jādara, ir jārezervē datums un laiks un jāizvēlas Jums tuvākais parks. “GUNSnLASERS” parki atrodas Pārdaugavā, Mežaparkā un Juglā.


Nozares attīstība 

Mūsdienās visā pasaulē ir laser arenas ar dažādiem nosaukumiem un zīmoliem, kā arī plašs patērētāju aprīkojuma klāsts mājas spēlēm un profesionāls aprīkojums āra lāzertag arēnām un uzņēmumiem. 

Paredzams, ka līdz 2028. gadam pasaules lāzertagu tirgus sasniegs 595,2 miljonus eiro. Šī statistika liecina par lazertag nozares potenciālu, norādot, ka tas ir strauji augošs tirgus ar gaišu nākotni. Tā ir vērtīga informācija ikvienam, kas interesējas par ieskatu šīs nozares potenciālā.

Iekštelpu laser arenas veido lielāko daļu (aptuveni 65 %) no kopējā tirgus. Šī statistika liecina par iekštelpu arēnu popularitāti, uzsverot, ka tās ir vispieprasītākais lazertag izklaides veids. Tas nepārprotami liecina par to, ka lāzertags plaukst un ka cilvēki to arvien biežāk izvēlas kā jautru un aizraujošu laika pavadīšanas veidu. Izmēģiniet lāzertagu “GUNSnLASERS” aktīvās atpūtas parkos, piesakot spēli pa tālr. 27274646!