Jaunajam prezidentam vēl neaizmirst par vienkāršajiem iedzīvotājiem

Prezidentam jābūt gudram, jāpārzina valodas un jāsaprotas ar Saeimu. Tomēr vislabāk būtu, ja Latvijas prezidentu vēlētu iedzīvotāji, tā domā ReTV žurnālistu ielās sastaptie cilvēki.

Kā ierasts, arī šodien iedzīvotāji devas savās ikdienas gaitās, tomēr ikviens centās sekot līdzi arī prezidenta vēlēšanu gaitai.

Valmieriete Guna: “Katram no kandidātiem ir savas stiprās puses, bet šis gads ir tāds, ka man tiešām nav kauns par kandidātiem. Prot gan uzstāties, gan valodas zina, gan inteliģence ir.”

Vairums ReTV uzrunāto iedzīvotāju atzīst, ka nākamajam prezidentam jābūt arī labam saimniekam ar spēcīgu raksturu.

Jelgavniece Vija: “Jābūt labam saimniekam savā dzimtenē, savā valstī. Ja viņš būs tā kā par slābu, tad nekas labs nesanāks.”

Jelgavnieks Igors: “Kaut kā bišķi aktīvākam jābūt kā mūsu līdzšinējais.”

Jelgavnieks Pēteris: “Prezidentam vajadzētu zināt ne vienu vien valodu. Divas, trīs, vismaz angļu, franču, Eiropas valodas, kas kotējas.”

Rīdziniece Grēta: “Manuprāt, Edgars Rinkēvičs. Es gribētu, lai viņš būtu, jo viņš sevi jau ir pierādījis kā ārlietu ministrs.”

Valmieriete Ināra:” Pirmkārt, lai atbalstītu tautu. Vairāk domātu par strādniekiem, it sevišķi skolās.”

Uzrunātie arī norāda, ka labprāt gribētu, lai prezidentu vēlētu tauta, un tam būtu plašākas pilnvaras.

Valmierietis Māris: “Viņam nav iespēju daudz ietekmēt. Kaut ko jau var, bet ne parāk daudz. Vairāk iespējas dot. Un būtu jau labāk, ja iedzīvotāji vēlētu prezidentu, nevis parlaments, citādi viņi tur savā starpā visādas mahinācijas taisa.”

Rīdziniece Anete: “Viņam ir jāpārstāv Latvijas tauta, tāpēc es uzskatu, ka mums arī jābūt kā citās valstīs, kur tauta ievēl prezidentu, nevis Saeima.”

Tomēr pats galvenais, iedzīvotājuprāt, esot prezidenta amatā neaizmirst par vienkāršajiem Latvijas iedzīvotājiem.

Talsenieks Eduards: “Es Latvijas prezidentu gribētu redzēt tādu, kurš prot saprasties ar Saeimu. Ir labas attiecības visā pasaulē. Prezidentam ir kaut kas, ko piedāvāt tieši latviešu tautai.

“Ir tik grūti dzīvot, ka gribas tādu prezidentu, kas parūpētos tieši par vienkāršo tautu,” saka jelgavniece Raisa.