Hokeja komentētājs Lotārs Zariņš: “Tā ir nirvāna!”

“Tās ir emocijas, ko grūti pat izskaidrot,” par Latvijas izlases iegūto uzvaru pār ASV un bronzas medaļu šodien pēc daudzu spēļu komentēšanas pasaules čempionātā saka mūsu bijušais kolēģis Lotārs Zariņš. “Tā ir nirvāna” – viņa sauklis, Latvijai gūstot uzvaras vārtus, arī jau guvis popularitāti sociālajos medijos. Bet par savām emocijām, esot tik tuvu līdzās izlasei un sekojot līdzi katrai spēlei no komentētāja skata punkta, lai pastāsta viņš pats.

“Tagad jau tās emocijas ir sagremotas, jo tajā brīdī, kad tas notika, mēs jau ar kolēģi, komentētāju Herbertu teicām, ka tas vienkārši reāli liekas kā sapnis, tā ir kaut kāda pavisam cita pasaule, īsti nevar to sagremot. Jau tad, kad Rīgā Latvija uzvarēja Zviedriju, jau tajā brīdī bija apmēram jāpagaida nākamā diena, līdz apskaties video, saproti, kas vispār ir noticis, tad sagremo to informāciju. Šobrīd es arī teiktu, ka vēl ir šis procesā, lai saprastu, kas vispār notiek. Tās emocijas ir kaut kas tāds, kas nekad dzīvē vispār nav bijis, grūti pat izskaidrot.”

Pēc daudzo spēļu komentēšanas un jušanas līdzi Latvijas izlasei Lotārs Zariņš arī stāsta, ka balss pazudusi nav, taču tas bijis izaicinājums balss saitēm. “Pārraidē izklausās labāk nekā dzīvē, jo no rītiem bija pagrūtāk parunāt, kamēr iekustinās. Kā saka, kā tāds dīzelis ziemā. Kamēr iekurbulē, kamēr iesilst, tad jau aiziet tā balss, bet tajā brīdī arī uz emociju fona vienkārši skaties, baudi un stāsti par to, ko redzi, kāda ir simfonija laukumā.

Protams, atsauksmes arī bija ļoti dažādas. Tā tam jābūt, vieniem cilvēkiem patīk, vieniem – nepatīk. Man liekas, ka mums tā sadarbība, ķīmija ar Herbertu ar katru spēli izveidojās arvien labāka un labāka, jo galvenais jau bija tās emocijas. Es domāju, ka skatītāji un klausītāji arī redzēja, ka jutām līdzi, dzīvojām tai komandai līdzi, gandrīz vai pašiem likās, ka pa to laukumu slidojam, uz tā viena viļņa. Vienā asinsritē bijām ar izlasi.”

Lai arī pasaules čempionāts hokejā ir noslēdzies, sezona hokeja komentētājam nav beigusies. Šonedēļ arī sākas NHL fināls, tā kā vismaz līdz jūnija vidum hokejs vēl būs dienaskārtībā.Foto: Guntis Lazdāns/LHF