Gājienā "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" pulcējas vairāki tūkstoši cilvēku

Piektdienas novakarē Rīgā "atbrīvošanās no padomju mantojuma" gājienā pulcējās aptuveni 5000 cilvēku, liecina Valsts policija.

Pasākums tika atklāts, nodziedot Latvijas himnu. Uz gājienu bija pulcējušies pārsvarā vidēja vecuma ļaudis, bija redzami arī jaunieši un bērni. Daudziem līdzi bija Latvijas karogi, pa retam kādam bija arī Ukrainas karogs.

Daži atnākušie bija paņēmuši līdzi arī pa kādam spilgtākam atribūtam, piemēram, veseri, kas, acīmredzot, simbolizē nodomu nojaukt padomju pieminekli Pārdaugavā.

Gājiens izstiepās vairāk nekā kilometra garumā - kad tā pirmās rindas jau tuvojās galamērķim, pēdējie dalībnieki vēl atradās netālu no Rīgas domes.

Gājienu uzraudzīja vairāki simti policistu. Valsts drošības dienests iepriekš tika atzinis, ka provokāciju riskus šajā patriotiski noskaņoto Latvijas iedzīvotāju gājienā pilnībā izslēgt nevar.

Kopumā pasākums aizritēja mierīgā gaisotnē, lai arī atsevišķi konflikti bija. Kā informēja Valsts policija, jau pirmās stundas laikā saistībā ar Rīgā notiekošo patriotu gājienu bija aizturētas trīs personas, no kurām viena tika centusies stāties gājienam ceļā, lai to nepieļautu.

Kā informēja policija, aizturētā persona bija nogūlusies gājiena maršrutā uz ielas tuvāk Uzvaras parkam. Otra persona aizturēta par sīko huligānismu, no sabiedriskā transporta gājiena dalībniekiem rādot nepiedienīgus žestus un izsaucot saukļus, savukārt trešā - par to, ka no sabiedriskā transporta gājiena dalībniekiem telefonā rādīja Krievijas karogu.

Pēc gājiena nonākšanas Uzvaras parkā pasākums lielā mērā noritēja mierīgi un nekādi lieli ekscesi nebija vērojami. Cilvēki bija noskaņoti emocionāli un pasākumu vadītāju uzrunas pavadīja ar skaļiem aplausiem un saucieniem.

Gājienu "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" noorganizējuši patriotiski noskaņoti Latvijas iedzīvotāji, pamatā lai paustu atbalstu padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanai.