Dzīvnieku slepkavām jāsaņem reāls cietumsods

Tikpat klusi kā dzīvnieki ciešot sāpes no pāridarītājiem, šodien Jelgavā pie Zemgales rajona tiesas ap 20 dzīvnieku draugu vienojās piketā. Uzraksti uz plakātiem aicināja izmantot likumā paredzētās iespējas un dzīvnieku slepkavām piespriest reālu cietumsodu.

Ar plakātiem un svecēm, bet bez skaļiem saukļiem vairāki desmiti dzīvnieku draugu šodien pie Zemgales rajona tiesas nama Jelgavā aicināja dzīvnieku slepkavām piespriest reālu cietumsodu. 

Starp piketētājiem arī Aiva kura savu mazo mīluli Koko pielīdzina bērnam. “Viņa ir izceļojusi visu pasauli ar mani kopā, jo es esmu Latvijas supermodele. Ļoti sāp šis stāsts par dzīvnieku nogalināšanu, tāpēc es arī esmu ieradusies,” saka piketa dalībniece Aiva Liepa.

“Par spīdzināšanu, par slepkavību ir jāsaņem reāls cietumsods, kas arī ir norādīts likumā, bet ļoti reti kad tiek izpildīts. Tāpēc, ka liela daļa dzīvniekus vērtē zemāk nekā cilvēkus. Uzskata, ka viņu dzīvība ir mazāk vērta, kas nav taisnība. Tiesa jau atspoguļo arī sabiedrības viedokli. Tas viss ir saistīts. Nav jau tikai viena tiesa un sabiedrība pati par sevi. Viss ir kopā, viss ir viens vesels,” saka piketa dalībniece no Auces Baiba Estberga.

Kā ReTV norāda DZAB “Ķepu ķepā” vadītāja Gundega Bidere, piemēru, kad, dzīvniekmīļuprāt, tiesneši nav izmantojuši visu atļauto likuma bardzību, esot ļoti daudz. Kā piemēru Bidere min skandālu Aucē, kur dzīvnieki deviņas dienas atstāti vieni paši, bet lietvedība neesot ierosināta. Par nobadinātiem suņiem Skaistkalnē, neraugoties uz to, ka bijuši arī līķi, ierosināta tikai administratīvā lieta. “Paralēli publiski pieejamās informācijas un lietvedības. Suns noslīcināts vannā – piespriesti pieci mēneši nosacīts cietumsods, kaut gan šī ir Krimināllikuma 230. panta otrā daļa, kur maksimālais soda mērs ir pieci gadi. Tas ir situāciju kopums, kas dzīvnieku aizstāvjiem ir sakrājies līdz tam, ka mēs runājām ar kolēģiem, ko darīt un kā panākt reālus cietumsodus cilvēkiem, kuri spīdzina un nogalina dzīvniekus. Ir pienācis laiks, kad ir jāmaina likuma dotās varas piemērošana, jo likumi mums uz papīra ir. Jautājums – vai tiek piemērota dzīvē? Ļoti retās izņēmuma situācijās, kad otra puse, kas sauc policiju, sper zemes pa gaisu, sit kāju pie zemes, ne vienmēr arī tas nostrādā.”

Šodien Zemgales rajona Administratīvajā tiesā sākas tiesas sēde par cietsirdīgu izturēšanos pret zirgiem, no kuriem viens gājis bojā. Apsūdzētās advokāts norāda, ka pirms tiesas komentāru nebūs. Tikmēr “Ķepu -ķepā” vadītāja vēl šodien par to nespēj runāt bez emocijām.

Kad lietā būs spriedums un kāds tas būs, pagaidām nav zināms, bet paralēli portālā “manabalss.lv” tiek vākti paraksti ar aicinājumu izbeigt tiesu nihilismu un pret dzīvnieku slepkavām vērsties ar visu likuma bardzību. Nedēļas laikā iniciatīvu parakstījuši 26 000 iedzīvotāju.


#SIF_MAF2023