Diskutēs, kā veicināt paaudžu sadarbību un mazināt vecuma diskrimināciju

Saldus tehnikumā šodien plkst.13.10 notiks Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pasākums "Gan jaunība, gan briedums ir vērtība" sabiedrības izpratnes un informētības veicināšanai par paaudžu sadarbības un pieredzes apmaiņas iespējām, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Kristina Ilatovska.

Saskaņā ar 2019.gada Eirobarometra pētījuma par diskrimināciju Eiropas Savienībā datiem 40% respondentu no Latvijas uzskata, ka Latvijā ir izplatīta vecuma diskriminācija, uztverot, ka persona ir pārāk veca vai pārāk jauna.

Tāpat 2021.gada decembrī "Tele2" un "Norstat" veiktās aptaujas dati liecina, ka gadu skaits ir bijis šķērslis dažādiem plāniem un aktivitātēm, jo katrs trešais Latvijas iedzīvotājs no kaut kā ir atteicies tieši savu gadu dēļ. Vecuma dēļ cilvēki visbiežāk ir atteikušies no izklaidēm, karjeras, izglītības un mīlestības.

Lai saprastu, kā dažādu vecuma cilvēki var mazināt vecuma diskriminācijas izpausmes, starppaaudžu diskusijas laikā diskriminācijai pakļautās mērķa grupas pārstāvji dalīsies ar savu pieredzi vecuma diskriminācijas un līdztiesības jomā.

Diskusijā piedalīsies Vidzemes Augstskolas lektore un paaudžu pētniece Anna Broka, Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vecākā juriste Elīna Ūsiņa, Saldus tehnikuma 3.kursa audzēknes Agate Usa un Aleksa Ēķupe, 4.kursa audzēkņi Niklāvs Bašķis un Daniels Blumbahs, 2.kursa audzēknis Roberts Ķesberis, Saldus pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs un Latvijas Pensionāru federācijas valdes loceklis Kārlis Sergejevs, savukārt diskusiju vadīs Saldus tehnikuma projektu vadītāja Edīte Grigaite.

Pasākuma laikā dalībnieki atbildēs uz tādiem jautājumiem kā, piemēram, vai vecuma nelīdztiesība skar kādu konkrētu vecumu, vai tā ir vienlīdz aktuāla kā jauniešiem, tā cilvēkiem labākajos gados, vai jauniešiem un senioriem sadarbojoties var mazināt vecuma diskriminācijas izpausmes, kā rīkoties, ja cilvēks tiek diskriminēts uz vecuma pamata, kā arī varēs iegūt vairāk informācijas par kampaņu, uzzināt par situāciju valstī un atbalsta iespējām, saņemot atziņas no ekspertu pieredzes, un uzdodot sev interesējošus jautājumus.

Diskusijai varēs sekot līdzi SIF sociālā medija "Facebook" vai portāla "Delfi" tiešraižu sadaļā.

Foto: Freepik