Cesvainē jauns sporta laukums

“Cesvaines stadions ir vēl viens solis uz jauniem sportiskiem mērķiem,” – šādu pārliecību, atklājot jauno sporta laukumu, kas izbūvēts pie Cesvaines vidusskolas, uzrunājot Madonas novada pašvaldības darbinieku sporta spēļu dalībniekus, pauda domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs. 

Kā uzsver ReTV uzrunātie, ceļš uz sporta laukumu sācies jau 2021.gadā. Tas nesot bijis viegls, taču ieguvums no tā būšot gan pašiem cesvainiešiem, gan novadam kopumā. Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats: “Cesvaines sporta laukuma atklāšana ir nozīmīgs notikums Cesvaines vidusskolai, kā arī visam Madonas novadam kopumā, jo tas dos iespēju pilnvērtīgi sportot, pilnvērtīgi arī atpūsties. Tā kā mums paredzēts šeit, ka būs Zemessardzes štābs, zemessargi jau pašlaik izmanto. Katrā gadījumā tas ir noslēgums ilgam procesam pēc skolas ugunsgrēka 2002.gadā. Tika uzbūvēta skola, sporta zāle. Laukums tagad ir beidzamais.”

“Stadions ir pašā laikā uzbūvēts. Jau tagad vakaros redz, ka te nāk jaunieši. Varētu būt vairāk nodarbību vietas. Jo ja divas klases reizē un četrdesmit bērnu, tas varētu būt sarežģīti. Bet kopumā viss ir ļoti labi,” pauž ilggadējs sporta skolotājs Zigmārs Gulbis.

“Šis ir pēdējais projekts, kas tika veikts, vēl Cesvaines novada domē strādājot, pēdējais Cesvaines novada domes iepirkusms un pēdējais noslēgtais līgums – tika noslēgts burtiski iepriekšējā dienā, pirms mēs pievienojāmies Madonai. Sākotnējie mērķi bija ļoti ambiciozi – pabeigt šo projektu pusgada laikā, nodot ekspluatācijā, taču dažādu pasaules un iekšējo notikumu rezultātā nācās ņemt tehniskos pārtraukumus. Stadions tika pabeigts tikai šogad ap Jāņiem,” norāda projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste Iveta Raimo.

Savu lomu spēlējis arī šīs vasaras sausais laiks, līdz ar to apzaļumošanas problēma, taču šobrīd darbi noslēgušies godam, kopumā izmaksās sastādot vairāk nekā 440 tūkstoš eiro. Kā uzsver Iveta Raimo, projekts īstenots ar mērķi uzlabot Cesvaines vidusskolas infrastruktūru un mācību vidi, jo līdz šim bērniem nācies uz sporta stundām mērot ceļu pat vairāku kilometru attālumā. Tagad šī problēma ir atrisināta. “Mērķis, protams, bija uzlabot vidusskolas infrastruktūru. Vidusskola tika uzcelta jau 2007.gadā, bet diemžēl netika īstenots šis vērienīgais sporta laukums. Protams, šis finansējuma trūkums ietekmēja. Bērniem nācās attālināti doties uz sporta laukumu pāris kilometru attālumā, kas bija nedroši. Tagad šeit būs pilnvērtīgi šīs sporta nodarbības. Ir sporta laukums izbūvēts piecu metru platumā, visi vieglatlētikas elementi, basketbola grozi uzstādīti, volejbola laukums, tāllēkšanas laukums, lodes grūšanas sektors, principā viss, kas ir sporta nodarbībām nepieciešams. Arī man ir prieks iemēģināt šo laukumu, tā teikt – no otras puses. Nevis kā projekta vadītājai, bet gan laukuma lietotājai. Šodien ar sporta spēlēm notestējam, vai viss labi kalpo un kalpos paredzētajiem mērķiem.”

Kā novērojām klātienē, darbi nav bijuši veltīgi un stadions pie Cesvaines vidusskolas, šķiet, būs vēl viena vieta novadā, kur pulcēties aktīva dzīvesveida piekritējiem.#SIF_MAF2023